Trwa ładowanie...
dobry dinozaur
27-10-2015 15:15

"Dobry dinozaur": Zobacz nowy zwiastun

"Dobry dinozaur": Zobacz nowy zwiastunŹródło: East news
d147pgz
d147pgz

Co by było, gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie uderzyła w Ziemię? W alternatywnej historii, w której dinozaury nie wymarły, młody apatozaur Arlo wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel. Zobacz zwiastun filmu *"Dobry dinozaur".*

„Od dnia narodzin Arlo boi się świata”, opowiada reżyser Peter Sohn. „Uwielbia zabawę i potrafi być uparty, ale cały czas się boi. Ten strach go blokuje. Jednak kiedy trzeba pomóc rodzinie, Arlo jest w stanie zdobyć się na bardzo wiele".

„Od samego początku widać, że Bąbel jest dokładnym przeciwieństwem Arlo”, mówi dalej Sohn. „Nie schodzi innym z drogi, postępuje odważnie i jest… zwierzęciem w każdym znaczeniu tego słowa. To typowa opowieść o chłopcu i jego psie, z tym że u nas rolę chłopca odgrywa dinozaur, a rolę psa – chłopiec”.

d147pgz

Fabuła filmu przenosi Arlo do kompletnej dziczy, gdzie apatozaur musi stawić czoła swoim lękom. Jak mówi producent Denise Ream, stworzone przez scenografów oszałamiające krajobrazy odegrały ważną rolę w tej opowieści. I dodaje: „Natura pokona każdego, nawet potężnego dinozaura”.

Filmowcy zainspirowani krajobrazami północno-zachodniej części USA stwierdzili, że nawet ogromnych rozmiarów dinozaury mogły poczuć się niepewnie w odpowiednim otoczeniu. Ta sceneria powiększyła tylko strach Arlo. Jak wyjawia reżyser: „Musi on zmierzyć się w swoim życiu z wieloma wyzwaniami. Ojciec Arlo zawsze twierdził, że jego syna stać na znacznie więcej. Ale dopiero dzięki tej podróży przez własne emocje, młody dinozaur zdaje sobie sprawę z potencjału, jaki w nim drzemie”.

Na swej drodze Arlo napotyka szereg nietuzinkowych postaci, z których każda na swój sposób przyczynia się do jego ewolucji – świadomie lub nie. Jednak największy wpływ na niego wywiera przyjaźń, która zawiązuje się między nim a Bąblem. Jak tłumaczy reżyser: „Rodząca się między Arlo a Bąblem więź pozwala dinozaurowi przezwyciężyć strach i stawić czoła największej fobii: naturze”.

Producentami wykonawczymi „Dobrego dinozaura” w reżyserii Petera Sohna są John Lasseter, Lee Unkrich oraz Andrew Stanton. W filmie usłyszymy muzykę skomponowaną przez nagrodzonego Oscarem® Mychaela Dannę („Życie Pi”) oraz nominowanego do nagrody Emmy® Jeffa Dannę („Tyran”).* Obraz wejdzie na ekrany kin 27 listopada 2015 r.*

d147pgz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d147pgz