WP
WP

Edyta Górniak - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Edyta Górniak wykonała utwór "Tylko Ty" z filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" WP
Podziel się
WP

Edyta Górniak jest aktorką musicalową, piosenkarką, autorką tekstów i kompozytorką. Uczestniczyła w telewizyjnych programach rozrywkowych takich jak "Taniec z gwiazdami", wielokrotnie była też jurorką i trenerką.

Edyta Górniak – kariera muzyczna

Edyta Górniak to artystka znana przede wszystkim dzięki swoim osiągnięciom muzycznym. Ogólnopolską rozpoznawalność zyskała dzięki występowi na Eurowizji w 1994 roku, podczas której zajęła 2. miejsce. Już w 1995 roku ukazał się debiutancki album studyjny Edyty Górniak – Dotyk. Kolejne krążki wokalistki to "Edyta Górniak" (1997), "Perła" (2002), "Invisible" (2003), "E·K·G" (2007), "Zakochaj się na Święta w kolędach" (2008), "My" (2012).

Edyta Górniak – filmografia

Przedsięwzięcia aktorskie Edyty Górniak dotyczą przede wszystkim teatru – grała m.in. w musicalu "Metro" wystawianym w teatrze Studio Buffo i na Broadwayu. Występy telewizyjne artystki ograniczają się do gościnnych ról w serialach "Na dobre i na złe" i "Niania".

WP

Edyta Górniak – programy rozrywkowe

Często Edyta Górniak jest rozpoznawana również jako osobowość telewizyjna ze względu na jej obecność w wielu programach telewizyjnych. W charakterze uczestniczki pojawiła się w "Rankingu gwiazd "(2008), "Tańcu z gwiazdami" (2010, 12. edycja), "Tak to leciało!" (2011) i na krótko w show "Agent – Gwiazdy" (odeszła w 2. odcinku czwartej edycji).

W latach 2007–2009 Edyta Górniak była jurorką w "Jak oni śpiewają", a w 2016 roku w "Hit Hit Hurra!". Pełniła też rolę trenera w "Bitwie na głosy" (2012) i "The Voice of Poland" (2013–2015), a w 2018 roku w "The Voice Kids" trenowała Roksanę Węgiel.

Edyta Górniak – soundtracki

W dorobku muzycznym Edyty Górniak znaleźć można utwory stanowiące część ścieżek dźwiękowych filmów fabularnych i animowanych. Artystka zaśpiewała partie wokalne głównej bohaterki z animacji Disneya "Pocahontas", wykonując piosenki takie jak "Kolorowy wiatr" i "Ten za łukiem rzeki świat". Zaśpiewała też piosenkę "Lustro" z "Mulan", która trafiła do polskojęzycznej wersji soundtracku (obok wersji Katarzyny Pysiak, którą można usłyszeć w filmie).

WP

Edyta Górniak w duecie z Mietkiem Szcześniakiem wykonała "Dumkę na dwa serca" z filmu Ogniem i mieczem (1999).

Wokalistka zaśpiewała też piosenki:

WP
Data urodzenia

14.11.1972

Miejsce urodzenia

Ziębice

Profesja

piosenkarka, kompozytorka, aktorka musicalowa

Filmografia

Niania () (Ona sama)

Ranking gwiazd ()

Seriale

Na dobre i na złe (piosenkarka Nika Werner)

Programy

Jak Oni śpiewają (jurorka (2007–2009))

Ranking gwiazd (uczestniczka)

Tak to leciało (uczestniczka)

Taniec z gwiazdami (uczestniczka)

The Voice Of Poland (trenerka (2013–2015))

Bitwa na głosy (trenerka (2012))

Hit Hit Hurra! (jurorka (2016))

Agent - Gwiazdy (uczestniczka)

WP
WP