Trwa ładowanie...
d4c58b5
d4c58b5

Fundacja

Najnowsze informacje
3.2
(36 głosów)
Oceń:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Zdjęcie

Film oparty na faktach, bulwersująca historia precedensu prawnego, który kilka lat temu zbulwersował opinię publiczną w całej Polsce. Najnowsze dzieło Filipa Bajona o względności prawa i zepsutym pojęciu sprawiedliwości.

Mieczysław (Jan Nowicki) i Darek (Maciej Stuhr), dwaj drobni oszuści zostają zwolnieni z więzienia z braku dowodów. Uśmiech losu sprawia, że postanawiają zadrwić ze sprawiedliwości i dokonać przekrętu, który swą finezją, wdziękiem i pomysłowością zadrwi z polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Mieczysław i Darek wyglądają jak ojciec i syn, wzbudzają zaufanie. Starszy z nich wie, że zbliża się nowelizacja ustawy i zaostrzenie kar za wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu. Po skorumpowaniu polityków i prawników, powstaje fundacja, która gromadzi środki z kar nakładanych na kierowców, by wspierać rehabilitację okaleczonych dzieci.

Krąg zamieszanych w defraudację pieniędzy rośnie. Dzieci nie mogą wrócić do zdrowia, rodzina Mieczysława zaczyna jednak mieszkać w luksusowym pensjonacie w górach. Sumienie młodszego wspólnika utrudni kryminalny proceder, ale czy skutecznie?

Fundacja
Tytuł oryginalny

Fundacja

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2006

Data światowej premiery

10.10.2008

Czas trwania

110 min.

Obsada
d4c58b5

Podziel się opinią

Share
d4c58b5

d4c58b5
d4c58b5
d4c58b5