Trwa ładowanie...
d2rd4nj
d2rd4nj

Hitchcock

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Zdjęcie

„Hitchcock” to amerykański dramat biograficzny z 2012 roku w reżyserii Sachy Gervasi. Scenariusz napisał John J. McLaughlin, za produkcję odpowiadają Ivan Reitman, Tom Pollock oraz Joe Medjuck, zaś muzykę skomponował Danny Elfman. Obraz powstał na podstawie książki Stephena Rebello pt. "Alfred Hitchcock and the Making of Psycho".

Alfred Hitchcock był mistrzem horroru i jedną z najbardziej niezwykłych postaci w historii kina. Jego twórczość wbijała widzów w fotele i weszła do klasyki filmu, ale życie osobiste Hitchcocka było niemniej ciekawe od jego produkcji – zwłaszcza jego burzliwy romans z Almą Reville która była współautorką scenariuszy do wielu filmów Hitchcocka.

Reżyser Sacha Gervasi naświetla historię skomplikowanej lecz fascynującej miłości. Pokazuje ją na tle wydarzeń, które zapisały się na kartach historii kina, mianowicie akcja rozgrywa się podczas kręcenia „Psychozy”. Wtedy nikt nie przypuszczał, że ta produkcja zmieni oblicze całej branży filmowej. Stała za nią niezwykła dwójka.

Główne role zagrali nagrodzeni Oscarami Anthony Hopkins i Helen Mirren. Wcielili się w nie w iście hitchcockowskiej manierze – ich bohaterowie to ambitne i pełne pasji indywidualności, szczerze zakochani w sobie artyści, dla których miłość jest siłą napędową.

W filmie „Hitchcock” zagrali również: Scarlett Johansson jako Janet Leigh, Toni Collette - Peggy Robertson, Danny Huston - Whitfield Cook, Jessica Biel - Vera Miles, James D'Arcy - Anthony Perkins, Michael Stuhlbarg - Lew Wasserman, Ralph Macchio - Joseph Stefano, Kurtwood Smith - Geoffrey Shurlock.

d2rd4nj

Podziel się opinią

Share
d2rd4nj

d2rd4nj
d2rd4nj
d2rd4nj