Trwa ładowanie...
dkdwggk

Hitman

Najnowsze informacje
3.7
(611 głosów)
Oceń:
"Hitman" to francusko-amerykański film sensacyjny w reżyserii Xaviera Gensa. Produkcja powstała na podstawie gier komputerowych z serii o tym samym tytule. Produkcja opowiada o Agencie 47, który jest wyszkolonym płatnym zabójcą z tatuażem z kodem kreskowym na potylicy. Zostaje on uwikłany w aferę i musi odkryć kto go wrabia, zanim agenci służb specjalnych pozbędą się go na zawsze. W filmie wystąpili między innymi Timothy Olyphant, Dougray Scott, Olga Kurylenko oraz Robert Knepper.
dkdwggk

Hitman – opis fabuły

Fabuła filmu "Hitman" opowiada o Agencie 47, wyszkolonym i płatnym zabójcy od wykonywania zadań Międzynarodowej Agencji Kontraktów. W jego rolę wcielił się Timothy Olyphant. W filmie przed głównym bohaterem zostają postawione zadania do wykonania, które przybliżą go do głównego celu – zabicia wysokiego rangą polityka, Mikhaila Belicoffa (w tę rolę wcielił się Ulrich Thomsen). Podczas zleconego zadania, Agent 47 zostaje uwikłany w spisek i wpada w zasadzkę, co sprawia, iż jest jeszcze bardziej nieufny.

Od tego momentu bohater musi walczyć, żeby przetrwać, a nabyte w Rumunii umiejętności i doświadczenie pozwolą mu rozprawić się z przeciwnikami. Agent 47 musi sprostać czoła agentom Interpolu, w tym Mike'owi Whittierowi (w tej roli Dougray Scott). Starają się oni za wszelką cenę schwytać głównego protagonistę, który musi być uważny i mieć oczy dookoła głowy. Agent 47 odkrywa również w Rumunii tajemnicę kodu kreskowego wytatuowanego na potylicy.

Hitman - bohaterowie, obsada

Głównym bohaterem filmu "Hitman" jest Agent 47, którego zagrał aktor Timothy Olyphant, znany z ról w takich produkcjach jak choćby "Szklana pułapka 4.0", "Dziewczyna z sąsiedztwa" czy "Krzyk 2". Oprócz tego w obsadzie filmu "Hitman" pojawiają się również tacy bohaterowie jak Mike Whittier, Yuri Marklov, Nika Boronina, Jenkins czy Udre Belicoff, w których wcielili się kolejno Dougray Scott, Robert Knepper, Olga Kurylenko, Michael Offei oraz Henry Ian Cusick. W obsadzie filmu Hitman pojawia się również wiele postaci drugo- i trzecioplanowych takich jak Diana Burnwood (Lisa Jacobs), Bwana Ovie (Eriq Ebouaney), June (Sabine Crossen), kierowca FSB (Asen Blatechki), facet HRT (Vladimir Kolev) i córka Mike'a Whittiera (Viktoria Dimova).

Hitman - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Hitman" jest francuz Xavier Gens, który pracował również przy takich produkcjach jak "Budapeszt", "Cold Skin", "Sable noir" czy "The Crucifixion". Za produkcję natomiast odpowiadają Daniel Alter, Adrian Askariah, Luc Besson i Chuck Gordon. Autorem scenariusza jest Skip Woods. Cała historia filmu została oparta na grach komputerowych o tym samym tytule, a w samej produkcji filmowej ukazanych jest wiele nawiązań i sytuacji związanych właśnie z grą "Hitman". W 2015 roku powstała luźna kontynuacja tej produkcji nazwana "Hitman: Agent 47", również oparta o grę komputerową, nad którą współpracował odpowiedzialny za pierwowzór Skip Woods.

Hitman - muzyka

Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Hitman" jest Geoff Zanelli, który stworzył również soundtracki do takich produkcji jak "Głowa do góry", "Sekretne okno", "Niepokój", "Outlander" czy "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara". Soundtrack do filmu "Hitman" poza utworami instrumentalnymi zawiera również piosenką "I'm Your Hitman", nagraną przez rockową grupę Empire. Muzyka z filmu "Hitman" ukazała się na rynku 13 listopada 2007 roku.

Hitman - budżet, recenzje

Budżet filmu "Hitman" oszacowano na kwotę 24 milionów dolarów. Produkcja zarobiła prawie 40 milionów w samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, natomiast w pozostałych rejonach geograficznych przyniosła ona zysk rzędu 60 milionów dolarów. Daje to łącznie blisko 100 milionów dolarów zysku. W ciągu pierwszego weekendu film "Hitman" zadebiutował na czwartej pozycji listy box office i zarobił ponad 13 milionów dolarów. Recenzje filmu "Hitman", pomimo dobrego wyniku sprzedażowego, okazały się być głównie negatywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał 15 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic produkcji tej wystawiono ocenę 35/100.

Hitman - ciekawostki

  • Początkowo rolę Agenta 47 miał zagrać aktor Vin Diesel, lecz zrezygnował z tej funkcji, a kolejnym kandydatem był Jason Statham. Ostatecznie jednak w postać płatnego zabójcy wcielił się Timothy Olyphant.
  • W filmie "Hitman" chciano wykorzystać oryginalną muzykę z gry stworzoną przez Jesera Kyda, lecz ostatecznie zaprezentowano oryginalną ścieżkę dźwiękową autorstwa Geoffa Zaneliego.
  • Zdjęcia do filmu "Hitman" kręcono od 27 marca do 15 czerwca 2007 roku.
  • Film kręcono w wielu lokacjach, takich jak między innymi Kapsztad (RPA), Stambuł (Turcja), Londyn (Wielka Brytania) czy St. Petersburg (Rosja).

Hitman - premiera

Premiera filmu "Hitman" w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 21 listopada 2007 roku. Pierwotnie produkcja miała się ukazać 12 października, lecz z niewyjaśnionych przyczyn została przesunięta o ponad miesiąc do przodu. Film ukazał się w Wielkiej Brytanii tydzień później. Polska premiera filmu "Hitman" miała miejsce również tego samego dnia co w Wielkiej Brytanii, czyli 30 listopada.

Hitman
Tytuł oryginalny

Hitman

Gatunek

akcji, kryminał, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

21.11.2007

Data polskiej premiery

30.11.2007

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkdwggk
dkdwggk
dkdwggk