Trwa ładowanie...
d47ufw4

Jonathan Bennett

Najnowsze informacje
4.0
(24 głosy)
Oceń:
d47ufw4
Wikimedia Commons 2.0
Źródło: Wikimedia Commons 2.0

Jonathan D. Bennett (ur. 10.06.1981) jest amerykańskim aktorem i modelem. Znany widzom z ról Aarona Samuelsa w komedii Wredne dziewczyny (2004), Buda McNulty w komedii Fałszywa dwunastka 2 (Cheaper by the Dozen 2, 2005 r.) oraz z z tytułowej roli w komedii Van Wilder: Freshman Year (Wieczny student 3, 2009 r.). Ponadto pojawia się regularnie w serialu w stylu noir – Weronika Mars w roli Casey Ganta oraz w operze mydlanej Wszystkie moje dzieci jako J. R. Chandler.

Jonathan Bennett - wczesne życie

Bennett urodził się w Rossford w Ohio. Aktor ma dwóch przyrodnich braci, Briana i Brenta, oraz przyrodnią siostrę Lise.

Jonathan uczęszczał do Eagle Point Elementary School w Rossford. Jego pierwsze aktorskie doświadczenie miało miejsce w siódmej klasie. Aby zasmakować gry aktorskiej, musiał wyjechać do Północnej Karoliny. Wkrótce wrócił do Rossford gdzie ukończył Rossford High School. W 1999 roku uczęszczał do Otterbein College, gdzie ukończył specjalny kurs teatralny. Po wyjeździe z collegu, przeprowadził się do Nowego Jorku, aby tam rozwijać pasję do grania.

Jonathan Bennett - kariera

Po przeprowadzce do Nowego Jorku dołączył do obsady opery mydlanej Wszystkie moje dzieci jako J.R. Chandler (2001-2002). Po tym doświadczeniu, Bennett pojawiał się w przeróżnych telewizyjnych serialach: Prawo i porządek: sekcja specjalna, Tajemnice Smallville oraz Weronika Mars.

Jonathan Bennett zagrał Aarona Samuela – miłość Cady Heron (w tej roli Lindsay Lohan) w komediowym hicie: Wredne dziewczyny. Następnie zagrał w komedii familijnej Fałszywa dwunastka 2 razem z Piper Perabo oraz w komedii romantycznej Rozbitkowie (2005) wraz z Amandą Bynes. Jonathan Benett pojawił się również filmie-prequelu, Diukowie hazzardu: początek (2007), tam zagrał Bo Duke'a. W 2009 roku aktor wcielił się w Nicka, w filmie Dziewczyna z winy, w którym występował razem z aktorkami poznanymi na planie Wrednych dziewczyn – z Lacey Chabert i Ryanem Merrimanem.

Jonathan Bennett - ciekawostki

  • W 2014 roku Jonathan Bennett wystąpił w amerykańskim wydaniu Tańca z Gwiazdami (19 sezon). Był w parze razem z profesjonalną tancerką Allison Holker. Bennett miał osobistą motywację, aby wziąć udział w programie: zrobił to, aby uczcić pamięć swoich rodziców. Jego ojciec umarł na raka mózgu w 2014 roku. Matka umarła rok wcześniej, zaś obydwoje rodziców aktora byli wielkimi fanami Tańca z Gwiazdami. Bennett i Holker zostali wyeliminowani z programu w szóstym tygodniu i zakończyli konkurs zajmując dziewiąte miejsce.
  • W 2014 roku do opinii publicznej doszła informacja, iż Jonathan Bennett jest gejem.
  • Jonathan od 2015 roku jest gospodarzem Cake Wars - konkursu w wypiekaniu ciast i tortów.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ufw4
d47ufw4
d47ufw4