Trwa ładowanie...

''Jupiter Ascending '': Rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu twórców ''Matrixa''

''Jupiter Ascending '': Rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu twórców ''Matrixa''Źródło: Monolith Films
d3pg1wj
d3pg1wj

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu Jupiter Ascending produkcji Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures, epickiej opowieści przygodowej science-fiction w reżyserii *Lany i Andy'ego Wachowskich. W filmie, do którego zdjęcia rozpoczęły się w Warner Bros. Studios Leavesden 2 kwietnia br., w rolach głównych występująChanning Tatum i Mila Kunis.*

Poczynając od ulic Chicago aż do odległych wirujących w przestrzeni galaktyk, historia Jupiter Ascending została w całości wymyślona przez rodzeństwo Wachowskich, które zajmuje się jednocześnie reżyserią filmu. Wielokrotnie nagradzany producent Grant Hill – z którym duet scenarzystów-reżyserów współpracuje od czasu trylogii Matrix – wspólnie z Wachowskimi odpowiada za produkcję filmu. Roberto Malerba i Bruce Berman są producentami wykonawczymi.

Jupiter Jones (Mila Kunis) urodziła się pod osłoną nocnego nieba, a jej narodzinom towarzyszyły znaki świadczące o tym, że jest stworzona do wielkich rzeczy. Dorosła już Jupiter nadal chce sięgać gwiazd, ale na ziemię sprowadzają ją obowiązki sprzątaczki toalet i niekończąca się passa nieudanych związków. Dopiero gdy na Ziemię przybywa Caine (Channing Tatum), genetycznie zaprogramowany były zwiadowca wojskowy, którego celem jest odnalezienie Jupiter, zaczyna ona dostrzegać przeznaczenie, które czekało na nią cały czas: w jej kodzie genetycznym jest bowiem zapisane, że jest spadkobierczynią niezwykłego dziedzictwa, które może zmienić układ sił we wszechświecie.

d3pg1wj

Channing Tatum (Magic Mike) i Mila Kunis (Oz Wielki i Potężny) stoją na czele międzynarodowej obsady filmu, w skład której wchodzą również: Sean Bean (trylogia Władcy Pierścieni), Eddie Redmayne (Nędznicy), Douglas Booth (LOL), Tuppence Middleton (film telewizyjny The Lady Vanishes), Doona Bae (Atlas chmur), James D'Arcy (Hitchcock) i Tim Pigott-Smith (Alicja w Krainie Czarów).

Na planie Jupiter Ascending Wachowscy spotkali się ze swoimi długoletnimi współpracownikami, z którymi mieli ostatnio okazję współpracować przy filmie Atlas chmur. Są to między innymi: zdobywca Oscara, operator zdjęć John Toll (Braveheart — Waleczne serce, Wichry namiętności), scenograf Hugh Bateup, montażysta Alexander Berner, projektantka kostiumów Kym Barrett oraz charakteryzator i stylista Jeremy Woodhead.

Film będzie obfitował w nowatorskie efekty specjalne, z których słyną produkcje Wachowskich. Producentem efektów specjalnych jest Dan Glass (Batman — Początek, Atlas chmur), pełniący tę funkcję w obrazach Wachowskich od czasu trylogii Matrix. Pomaga mu w tym John Gaeta, za efekty specjalne do filmu Matrix nagrodzony Oscarem.

Zdjęcia do filmu będą kręcone w studiach w Wielkiej Brytanii do końca czerwca. Potem ekipa filmowa przeniesie się do Chicago, gdzie dokończy swoją pracę.

Jupiter Ascending będzie rozpowszechniany przez Warner Bros. Pictures, spółkę Warner Bros. Entertainment Company, a na wybranych obszarach – przez Village Roadshow Pictures.

d3pg1wj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pg1wj