Trwa ładowanie...
d49j6n5

Kylie Minogue

Najnowsze informacje
4.3
(261 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Melbourne, Victoria, Australia

Filmografia:
d49j6n5

Kylie Minogue to australijska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Wkroczyła do show biznesu za sprawą udziału w australijskiej operze mydlanej "Sąsiedzi", gdzie grała przez dwa lata. W późniejszych latach skupiła się jednak na karierze muzycznej i w 1988 roku zaprezentowała swój debiutancki krążek "Kylie". Od tamtej pory pojawiła się jeszcze w kilku produkcjach filmowych i serialowych, lecz to muzyka stała się jej priorytetem.

Kylie Minogue – życiorys

Kylie Minogue, urodzona jako Kylie Ann Minogue, przyszła na świat 28 maja 1968 roku w Melbourne w Australii. Jej rodzicami są Ronald Charles Minogue i Carol Ann Jones, kwalifikowany księgowy i profesjonalna tancerka. Piosenkarka ma dwoje młodszego rodzeństwa: brata Brendana i siostrę Dannii, która również jest wokalistką. Kylie Minogue ukończyła szkołę średnią Camberwell High School w Canterbury, jednak już od najmłodszych lat grywała małe role w serialach i operach mydlanych.

Kylie Minogue w wieku siedemnastu lat porzuciła szkołę i postanowiła zająć się aktorstwem profesjonalnie. W późniejszym czasie postanowiła jednak zając się muzyką, która również jest jej wielką pasją. Aktorka nagrała muzyczne demo i zaprezentowała producentom programu rozrywkowego "Young Talent Time", którzy pozwolili jej wystąpić kilkukrotnie. W późniejszym czasie dzięki roli w filmie "Sąsiedzi" i występowi wokalnemu na specjalnym koncercie promocyjnym została zauważona przez wytwórnię muzyczną.

Kylie Minogue – muzyka

Kylie Minogue w ramach promocji filmu "Sąsiedzi" wystąpiła na specjalnym koncercie wraz z innymi aktorami, którzy również zagrali w tej produkcji. Aktorka zaśpiewała razem z Johnem Watersem cover utworu "I Got You Babe", autorstwa Sonny'ego i Cher, oraz samodzielnie swoją piosenkę "The Loco-Motion". Dzięki temu została zauważona przez wytwórnię muzyczną Mushroom Records, z którą podpisała kontrakt. Rok później do sprzedaży trafił również debiutancki krążek "Kylie", który został ciepło przyjęty przez słuchaczy i krytyków.

W późniejszych latach Kylie Minogue wydała kolejne albumy studyjne i w swojej karierze wylansowała wiele hitów takich jak choćby "I Should Be So Lucky", "Can't Get You Out of My Head", "In Your Eyes" czy "All the Lovers". Wokalistka ma na swoim koncie kilkanaście krążków, w tym wydany w 2018 roku "Golden". Twórczość Kylie została również wielokrotnie doceniona poprzez liczne prestiżowe nagrody i nominacje, takie jak Brit Awards, ARIA Music Awards, Grammy Awards czy MTV Video Music Awards.

Kylie Minogue – filmy i seriale

Kylie Minogue poza karierą muzyczną ma również dość bogaty dorobek filmowy. Swoje pierwsze kroki w show biznesie stawiała grając jeszcze jako nastolatka w takich produkcjach jak "The Sullivans", "Skyways", "Hendersonowie" czy "The Zoo Family". Role Kylie Minogue stawały się coraz bardziej wymagające, a ona sama wielokrotnie nie była w stanie podołać wymaganiom produkcji i reżyserom. Gwiazda była bliska kompletnego zrezygnowania z aktorstwa i zajęcia się jedynie muzyką.

W 1986 roku Kylie Minogue dostała angaż w produkcji "Sąsiedzi". Serial okazał się być sukcesem i zdobył popularność w Wielkiej Brytanii, a sama Minogue została później nagrodzona czterema statuetkami Logie Awards za tę rolę. Podczas koncertu promującego film została zauważona przez wytwórnię muzyczną. W swojej dalszej karierze Kylie pojawiła się jeszcze w kilku produkcjach filmowych i serialowych takich jak "Jack & Dane", "San Andreas", "Swinging Safari" czy epizodyczna rola w brytyjskim serialu "Doctor Who".

Kylie Minogue – życie prywatne

Kylie Minogue urodziła się w Melbourne w Australii jako Kylie Ann Minogue. Jest starszą siostrą wokalistki i prezenterki telewizyjnej Dannii Minogue. Pierwszym partnerem artystki był australijski wokalista Jason Donovan. Kolejnymi mężczyznami w życiu aktorki i piosenkarki byli między innymi Michael Hutchence, Lenny Kravitz, Jean-Claude Van Damme czy Pauly Shore.

W latach 1998-2001 Kylie spotykała się z Jamesem Goodingiem, Michaelem Di Nuzzo i Rupertem Penrym-Jonesem. Natomiast od 2009 do 2013 roku Kylie Minogue była również zaręczona z hiszpańskim modelem Andrésem Velencoso W 2016 roku gwiazda zaręczyła się ponownie, tym razem z aktorem Joshuą Sassem, lecz po roku para rozstała się z powodu zdrady aktora. Rok później skrzywdzona wokalistka widziana była w obecności brytyjskiego księcia Andrzeja, syna królowej Elżbiety II i księcia Filipa.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49j6n5
d49j6n5
d49j6n5