Trwa ładowanie...
dpgtf2n

Lily Collins

Najnowsze informacje
4.4
(36 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Guildford, Surrey, England, UK

Filmografia:
dpgtf2n
Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0

Lily Collins – życiorys

Lily Collins to amerykańska i angielska aktorka filmowa i telewizyjna, urodzona 18 marca 1989 roku. Rodzicami Lily CollinsPhill Collins i jego druga żona Jill Tavelman, przewodnicząca Klubu Kobiet Beverly Hills. Lily Collins ma przyrodnie rodzeństwo: Joely Collins - aktorkę, Simona Collinsa – muzyka (dzieci Phila Collinsa z pierwszego małżeństwa) oraz Nicholasa i Matthewa Collinsów (dzieci z trzeciego małżeństwa).

Gdy Lily Collins miała 5 lat, jej rodzice się rozwiedli i aktorka przeniosła się do Los Angeles. Jest absolwentką Harvard-Westlake School i studentką dziennikarstwa na University of Southern California. Aktorka udzielała się jako redaktor dla brytyjskiego magazynu Elle Girl, dla którego tworzyła kolumnę „NY Confidential”. Podczas zdjęć do filmu Dary Anioła: Miasto Kości poznała Jamie'ego Campbella Bowera, z którym spotykała się przez rok, później para wróciła do siebie w 2015 roku.

Lily Collins – kariera zawodowa

Telewizyjny debiut Lily Collins to występ w serialu Dzieciaki, kłopoty i my. Miała wtedy 2 lata. W 2007 roku dom mody Chanel zaproponował Lily Collins, aby zaprezentowała jedną z sukni podczas dobroczynnego balu w Hotelu de Crillon w Paryżu. Tym samym rozpoczęła się jej kariera jako modelka. Magazyn Glamour wybrał ją w 2008 roku na międzynarodową modelkę roku, rok później zaś można było podziwiać ją na okładce czasopisma.

W ramach kampanii prezydenckiej w 2008 roku Lily Collins była prezenterką podczas gali "Kids Pick the President" stacji telewizyjnej Nickelodeon. Lily Collins ma na swoim koncie gościnne występy w serialu 90210, drugoplanową rolę w filmie "Wielki Mike. The Blind Side" oraz główną rolę w Królewnie Śnieżce. Pozostałe produkcje z jej udziałem to Ksiądz 3D, Porwanie czy The English Teacher.

Lily Collins – ciekawostki

Dwukrotnie Lily Collins przegrała w bitwie o role z Emmą Stone: w filmach Niesamowity Spider-Man i Gangster Squad. Pogromcy mafii.

Aktorka zrezygnowała z roli Julii w filmie Romeo i Julia, z powodu problemów z dopasowaniem terminów. Ostatecznie angaż otrzymała Hailee Steinfeld.

Lily Collins miała zagrać Królewnę Śnieżkę w filmie Królewna Śnieżka i Łowca, jednak ostatecznie wcieliła się w nią Kristen Stewart.

Aktorka ma na swoim koncie udział w teledyskach Paula McCartney'a i zespołu 30 Seconds to Mars.

Lily Collins kocha i kolekcjonuje antyki i wszystko, co klasyczne.

Lily Collins – wyróżnienia

Lily Collins była dwukrotnie nominowana do nagrody Teen Choice w kategoriach Najlepsza aktorka w filmie akcji (Dary Anioła: Miasto kości (2013)) i Najlepsza aktorka filmu science-fiction / fantasy za rolę w filmie Królewna Śnieżka (2012). W 2017 otrzymała nominację do Złotych Globów w kategorii Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu za film Rules Don't Apply (2016).

Ponadto, w 2012 roku Lily Collins zdobyła nagrodę Pandora Breakthrough Artist Award podczas rozdania nagród Glamour's Women of The Year. Magazyn People umieścił ją na 4 pozycji w rankingu Najpiękniejszych Kobiet Świata w 2012 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpgtf2n
dpgtf2n
dpgtf2n