Trwa ładowanie...
d1epbco
Aktualności

''Morderstwo w Orient Expressie'': Ridley Scott wsiądzie do Orient Expressu?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Morderstwo w Orient Expressie'': Ridley Scott wsiądzie do Orient Expressu?
d1epbco

*Ridley Scott jest zainteresowany produkcją nowej wersji adaptacji kryminału "Morderstwo w Orient Expressie" ("Murder on the Orient Express") Agathy Christie.*

Nie wiadomo czy reżyser chciałby również stanąć za kamerą. Wiadomo na pewno, że prowadzi negocjacje w sprawie produkcji dzieła.

Przypomnijmy, że akcja powieści rozgrywa się w tytułowym pociągu, w którym zamordowany zostaje Samuel Ratchett, amerykański milioner. Podróżujący Orient Expressem detektyw Herkules Poirot rozpoczyna śledztwo mające na celu zidentyfikowanie zabójcy.

d1epbco

Najpopularniejszą adaptacją książki pozostaje film Sidneya Lumeta z 1974 roku, który otrzymał sześć nominacji do Oscara i w którym Poirota zagrał Albert Finney.

Prawa do nowej ekranizacji zakupiło studio 20th Century Fox. Za produkcję obecnie odpowiedzialni są Simon Kinberg i Mark Gordon. Trwają poszukiwania scenarzysty.

Scott obecnie pracuje nad filmem o kontuzjach amerykańskich piłkarzy. Reżyser także przygotowuje kontynuacje swoich słynnych dzieł, "Łowcy androidów" oraz "Prometeusza".

d1epbco

Podziel się opinią

Share

d1epbco

d1epbco