Trwa ładowanie...

Najbliższy festiwal CAMERIMAGE już w listopadzie. Zobacz plakat wydarzenia!

Prezentujemy oficjalny plakat 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE, która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 10 - 17 listopada 2018. Plakat został zaprojektowany przez Rafała Olbińskiego.

Najbliższy festiwal CAMERIMAGE już w listopadzie. Zobacz plakat wydarzenia!Źródło: Materiały prasowe
d41ed38
d41ed38

Rafał Olbiński urodził się i studiował w Polsce, gdzie ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i wkrótce stał się uznanym malarzem, ilustratorem i projektantem. Za swoje prace otrzymał ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles. Prace Olbińskiego znajdują się w kolekcjach tak prestiżowych instytucji jak The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congress w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace oraz w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie.

Olbiński był wieloletnim wykładowcą na Uniwersytecie Temple w Filadelfii i w prestiżowej School of Visual Arts w Nowym Jorku. W 1994 roku otrzymał międzynarodowego Oscara za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, Prix Savignac w Paryżu. Z kolei w 1995 roku jego plakat zwyciężył w konkursie "Nowy Jork stolicą świata" wybrany przez jury pod przewodnictwem burmistrza miasta. W 2006 roku Prezydent RP odznaczył artystę złotym medalem Gloria Artis oraz w 2012 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W Stanach Zjednoczonych do tej pory ukazało się pięć książek o sztuce Olbińskiego, z najnowszą Olbinski's Women wydaną przez Hudson Hills Press w 2007 roku. Jego twórczości poświęcono także wiele artykułów w międzynarodowych czasopismach, jak Newsweek, Time, New York Times, Der Spiegel itd., a jego prace często gościły na ich okładkach.

d41ed38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ed38