Trwa ładowanie...
d1q2wyu

Pingwiny z Madagaskaru

Najnowsze informacje
3.4
(5 głosów)
Oceń:
"Pingwiny z Madagaskaru" to amerykański film animowany w reżyserii Erica Darnella i Simona J. Smitha. Produkcja jest spin-offem filmów z serii "Madagaskar", a jej akcja toczy się po wydarzeniach z trzeciej części hitowej trylogii z 2012 roku. Film opowiada historię czterech pingwinów: Kowalskiego, Rico, Skippera oraz Szeregowego. Stają one do walki ze złym doktorem Oktawiuszem Mackiewiczem, który okazuje się być złą ośmiornicą chcącą zniszczyć pingwiny z całego świata. W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosów udzielili między innymi Tom McGrath, Chris Miller, Benedict Cumberbath i John Malkovich.
d1q2wyu
24
4

Pingwiny z Madagaskaru – opis fabuły

Fabuła filmu "Pingwiny z Madagaskaru" opowiada historię czterech pingwinich komandosów. Są to ekscentryczny strateg Kowalski, specjalista od zadań wybuchowych Rico, lider grupy Skipper oraz najmłodszy i najniższy rangą Szeregowy. Tytułowe pingwiny stają do walki ze złym doktorem Oktawiuszem Mackiewiczem, który okazuje się być złą ośmiornicą Dave'm. Chce on zniszczyć pingwiny z całego świata, dlatego bohaterowie wkrótce staną z nim w szranki. Nie będą jednak sami, bowiem otrzymają wsparcie od tajnej organizacji Północny Wiatr. W jej skład wchodzą polarny wilk Agent Utajniony, foka grenlandzka Detonator, muskularny miś Kapral oraz puchacz śnieżny Ewa.

Jeśli ich misja się nie powiedzie, wszystko co znają i kochają będzie należało właśnie do głowonoga. Czy zwierzętom uda się uratować świat przed zagładą?

Pingwiny z Madagaskaru – obsada, bohaterowie

Głównymi bohateriami filmu "Pingwiny z Madagaskaru" są oczywiście tytułowe pingwiny, czyli Kowalski, Rico, Skipper i Szeregowy. W oryginalnej wersji językowej tym postaciom głosu użyczyli Chris Miller, Conrad Vernon, Tom McGrath oraz Christopher Knights. Ich sojusznikami w walce z arcywrogiem będą zwierzęta z organizacji Północny Wiatr, pod których głos podkładali Benedict Cumberbatch (Agent Utajniony), Ken Jeong (Detonator), Peter Stormare (Kapral) oraz Annet Mahendru (Ewa). Oprócz nich w produkcji pojawia się wiele bohaterów drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie filmu "Pingwiny z Madagaskaru" usłyszymy również takich aktorów jak:

 • John Malkovich jako Dave
 • Andy Richter jako Mort
 • Danny Jacobs jako Król Julian
 • Sean Charmatz jako Cricket
 • Werner Herzog jako twórca filmu dokumentalnego
 • Stephen Kearin jako pilot/pracownik akwarium
 • Jim Pirri jako gondolier

Pingwiny z Madagaskaru – polski dubbing

Reżyserem polskiej wersji "Pingwinów z Madagaskaru" jest Jarosław Boberek, który działał już w tej roli przy okazji kilkudziesięciu produkcji animowych, między innymi właśnie filmów z serii "Madagaskar". Za dialogi w języku polskim odpowiadał Michał Wojnarowski, natomiast dźwięk i montaż spoczywały w rękach Macieja Sapińskiego. Kierownikiem produkcji była Agnieszka Kudelska. W role tytułowych bohaterów wcielili się Jacek Lenartowicz (Kowalski), Tomasz Steciuk (Szeregowy), Janusz Zadura (Rico) oraz Grzegorz Pawlak (Skipper). Oprócz tego w filmie "Pingwiny z Madagaskaru" po polsku głosu udzielili:

 • Krzysztof Dracz jako Dave
 • Waldemar Barwiński jako Agent Utajniony
 • Robert Rozmus jako Detonator
 • Michał Piela jako Kapral
 • Izabella Bukowska-Chądzyńska jako Ewa
 • Jarosław Boberek jako Król Julian
 • Tomasz Bednarek jako Mort
 • Maksymilian Bogumił
 • Jacek Kopczyński
 • Lidia Sadowa
 • Krzysztof Szczerbiński
 • Janusz Wituch
 • Michał Konarski
 • Agnieszka Kudelska
 • Joanna Kwiatkowska-Zduń
 • Leszek Zduń
 • Magdalena Turczeniewicz

Pingwiny z Madagaskaru – scenariusz, reżyseria

Reżyserami filmu "Pingwiny z Madagaskaru" byli Eric Darnell i Simon J. Smith. W przeszłości działali oni już na planie kinowych produkcji z serii "Madagaskar". Za scenariusz filmu "Pingwiny z Madagaskaru" odpowiadali Michael Colton, John Aboud i Brandon Sawyer, natomiast autorami samej historii są dodatkowo Alan J. Schoolcraft i Brent Simons. Producentami obrazu są Mark Swift, Lara Breay i Tripp Hudson. Film powstał na zlecenie wytwórni DreamWorks Animation oraz Pacific Data Images. Za dystrybucję odpowiadali z kolei 20th Century Fox i Universal Pictures. Budżet filmu "Pingwiny z Madagaskaru" wynosił około 132 miliony dolarów. Mimo, że zyski z produkcji wyniosły ostatecznie 373 miliony dolarów, to okazały się one jednak mniejsze niż podejrzewano.

Pingwiny z Madagaskaru – muzyka

Muzyka z filmu "Pingwiny z Madagaskaru" powstała z inicjatywy Lorne'a Balfe, który po raz pierwszy stworzył wtedy melodie do produkcji animowanej spod skrzydeł DreamWorks Animation. W procesie tworzenia muzyki do produkcji brał udział również Hans Zimmer, który został producentem powstałych melodii. Ścieżka dźwiękowa z filmu "Pingwiny z Madagaskaru" ukazała się 25 listopada 2014 roku dzięki Relativity Music Group. Zawierała ona 19 utworów skomponowanych przez Balfe. W późniejszym czasie w ręce fanów serii trafiła też specjalna EP-ka, "Penguins of Madagascar: Black & White Christmas Album", na której znalazło się pięć nowych utworów w aranżacji świątecznej.

# Pingwiny z Madagaskaru – recenzje, opinie

Recenzje filmu "Pingwiny z Madagaskaru" okazały się stosunkowo pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes obraz otrzymał 73 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic film oceniono na 53/100, co wskazuje na mieszany bądź przeciętny odbiór. Mimo wielu dobrych recenzji i pochwał, między innymi za animację czy ścieżkę dźwiękową, pojawiło się też wiele głosów krytycznych. Mówiły one między innymi o scenariuszu, który okazał się ich zdaniem przewidywalny i typowy dla produkcji animowanych. Recenzenci chwalili również umiejętności dubbingowe aktorów biorących udział w produkcji, między innymi Benedicta Cumberbatcha i Johna Malkovicha. Opinie na temat filmu "Pingwiny z Madagaskaru" również okazały się dość skrajne. Na stronie Rotten Tomatoes średnia ocena dla obrazu wyniosła 6,2/10.

Pingwiny z Madagaskaru – premiera

Premiera filmu "Pingwiny z Madagaskaru" miała miejsce 8 listopada 2014 roku, gdy produkcja została wyświetlona podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cork w Irlandii. 14 listopada obraz trafił na duży ekran w Chinach, a dwa tygodnie później również w większości krajów wschodnich i europejskich. Polska premiera filmu "Pingwiny z Madagaskaru" odbyła się 30 stycznia 2015 roku. Produkcja trwa 92 minuty i była wyświetlana także w technologii 3D. Zwiastun filmu "Pingwiny z Madagaskaru" trafił po raz pierwszy do sieci w czerwcu 2014 roku.

Pingwiny z Madagaskaru
Tytuł oryginalny

Penguins of Madagascar, The

Gatunek

przygodowy, animowany, familijny, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2014

Data światowej premiery

08.11.2014

Data polskiej premiery

30.01.2015

Czas trwania

92 min.

Reżyser
Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

24
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q2wyu
d1q2wyu
d1q2wyu