Qaqwqwrqw

Premiery kinowe 20.07-22.07

Weekend zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nadal nie masz na niego planów to pomyśl o wyjściu do kina. Premiery kinowe 20.07 to McQueen, Pierwsza Noc Oczyszczenia, Sztuka Kłamania oraz Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiery kinowe tego weekendu.
Premiery kinowe tego weekendu. (iStock.com)
Qaqwqwrqw

Kinowe emocje na początek weekendu

Fanom mocnych wrażeń kina oferują kolejną cześć znanej już serii thrillerów Noc Oczyszczenia. Akcja filmu toczy się w USA. Podczas jednej nocy wszystkie przestępstwa stają się legalne. Socjologowie uważają, że takie podejście pozwoli wyzbyć się agresji, a w efekcie zmniejszyć przestępczość, ale czy na pewno? Na naszych oczach lokalny eksperyment wymknie się spod kontroli i obejmie cały kraj. Za reżyserię tego filmu Pierwsza Noc Oczyszczenia odpowiada Gerard McMurray. Scenarzystą podobnie jak w poprzednich częściach został James DeMonaco. W rolach głównych zobaczymy Y’Lana Noela oraz Lex Scott Davis.

Film o smutnej historii człowieka sukcesu

Qaqwqwrqw

Premiera dokumentalnego filmu o życiu Alexandra McQueena to ciekawa propozycja dla wielu widzów. Reżyser Ian Bonhôte wykorzystuje prywatne nagrania oraz wywiady i relacje, które dotyczyły życia McQueena. Artysta urodzony w Szkocji, wychował się w Stratford. Był najmłodszym z sześciorga dzieci taksówkarza i nauczycielki. Od zawsze kochał modę i projektowanie. Ta pasja doprowadziła go na szczyt. W jego projektach chodziły m.in. Rihanna i Lady Gaga. Niestety jego historia nie ma szczęśliwego zakończenia. W 2010 roku McQueen popełnił samobójstwo. Film ten z pewnością zaciekawi i poruszy wielu widzów.

Jak kino to tylko komedia

Aż dwie premiery kinowe zostały przygotowane dla fanów komedii. Pierwszą z nich jest francuska produkcja Sztuka kłamania. Jest XIX wiek a kapitan Neuville opuszcza swą ukochaną Pauline, aby wziąć udział wojnie Napoleona z Austrią. Odjeżdżając obiecuje dziewczynie, że będzie do niej często pisał. Niebawem okazuje się, że były to słowa rzucone na wiatr. Mijają kolejne dni i tygodnie a od ukochanego nie ma żadnych wieści. Sytuacją postanawia uratować Elisabeth, siostra Pauline. Decyduje się ona pisać listy w imieniu Neuvilla. Sytuacja komplikuje się, kiedy kapitan niespodziewanie wraca z wojny. Spirala kłamstwa sama się napędza, ale czy prawda nie wyjdzie w końcu na jaw? W rolach głównych zagrają Jean Dujardin (Neuvill) oraz Melanie Laurent (Elisabeth).

Drugą propozycja dla miłośników dobrego humoru to Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie. Zabawna historia chłopca, który marzył o odwiedzeniu Paryża. Aja (Dhanush) już jako dorosły przybywa do Paryża, gdzie w sklepie z meblami spotyka Marie (Erin Moriarty) i od razu się w niej zakochuje. Niestety nie jest mu dane cieszyć się ich związkiem, ponieważ w wyniku zamknięcia w szafie rozpoczyna podróż po Europie. Czy uda mu się wrócić do Paryża i Marii?

Qaqwqwrqw
Polub WP Film
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw