Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: „Matrix”, „Iron Man 2” i „Czerwony smok”

W sobotni wieczór obejrzymy w telewizji kultowego „Matriksa", udanego „Iron Mana 2”, thriller „Czerwony smok” oraz kolejne odcinki serialu „Orphan Black”, emitowanego na kanale Telewizji WP. Jakie jeszcze przeboje pojawią się na antenie 7 stycznia?

Share
Program TV na sobotę: „Matrix”, „Iron Man 2” i „Czerwony smok”
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Materiały prasowe
dolf0z4

Matrix

Od premiery pierwszej części „Matriksa” mija już 18 lat, a film braci Wachowskich (teraz są siostrami) nie traci na aktualności i mocy przekazu. Zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie. Niezapomniane obrazy. Wciskająca w fotel akcja. Keanu Reeves i Laurence Fishburne stają na czele walki o wyzwolenie rodzaju ludzkiego spod władzy komputerów w kultowym cyberthrillerze. „Matrix” to jeden z najważniejszych filmów w historii gatunku i prawdziwy popkulturowy fenomen XX wieku, który mimo upływu lat stanowi w dalszym ciągu doskonałe widowisko.

„Matrix” - TNT 20:00

Iron Man 2”

Dziś także nadarzy się okazja do nadrobienia drugiej części filmowych przygód Iron Mana. Obraz Jona Favreau przedstawia historię superbohatera, który musi mierzyć się z wrogo nastawionymi do niego Justinem Hammerem oraz Ivanem Vanko. Oprócz tego Tony Stark stawia czoło rządowi amerykańskiemu, chcącemu zagrabić jego dokonania naukowe. Sytuacji nie ułatwia fakt, że zdrowie multimiliardera wcielającego się w tytułowego herosa pogarsza się każdego dnia. W rolach głównych Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow i Don Cheadle.

dolf0z4

„Orphan Black”

W sobotę 7 stycznia na kanale WP zostanie wyemitowany czwarty odcinek serialu „Orphan Black”. Produkcja opowiada historię Sary (Tatiana Maslany), samotniej sieroty, która pewnego dnia zostaje świadkiem samobójstwa kobiety niezwykle podobnej do niej. Sarah postanawia podszyć się pod nią, przejąć jej tożsamość, konto bankowe, a nawet chłopaka. Kobieta nie zdaje sobie jednak sprawy, że została wciągnięta w śmiertelną grę.

„Czerwony smok”

Program TV na sobotę przewiduje również wyjątkową propozycję dla fanów mrocznych thrillerów. „Czerwony smok” w reżyserii Bretta Ratnera dzięki swojemu klimatowi z pewnością zjeży włos na głowie u niejednego widza. Prequel kultowego „Milczenia owiec” to opowieść o dociekliwym agencie FBI, Willu Grahamie, który próbuje dorwać groźnego zabójcę nazywanego „zębową wróżką”. Zadanie to jednak nie należy do najłatwiejszych. Funkcjonariusz zmuszony jest skorzystać z pomocy Hannibala Lectera – psychopatycznego mordercy, którego aresztował kilka miesięcy wcześniej. Mocne i trzymające w napięciu kino z gwiazdorską obsadą. W rolach głównych występują Edward Norton, Anthony Hopkins, Ralph Fiennes oraz Harvey Keitel.

dolf0z4

„Pentameron”

Niezwykła baśń Matteo Garrone'a („Gomorra”) tylko dla widzów dorosłych, w której ujrzymy takie gwiazdy jak Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones, John C. Reilly. „Pentameron” to opowieść o zaborczej królowej, która gotowa jest poświęcić wszystko, żeby urodzić upragnionego syna. W tym samym czasie szalony król oddaje rękę swojej pięknej córki zdeformowanemu olbrzymowi, zaś dwie siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy. Obie pragną w ten sposób zdobyć wieczną młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna sióstr.

„Jak rozpętałem II wojnę światową”

Jedna z najbardziej kultowych komedii w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Franek Dolas (Marian Kociniak) po mocno zakrapianej imprezie budzi się w pociągu wiozącym go do jednostki wojskowej. Niestety przesypia swoją stację i wysiada gdzieś pod niemiecką granicą. Na widok niemieckiego oficera strzela i tym samym "rozpętuje" II wojnę światową. Tak zaczyna się zwariowana komedia, której akcja rozgrywa się m.in. w obozie jenieckim, Austrii, Jugosławii, Afryce, na lądzie, morzu i w powietrzu. Franuś swoim "sprytem" doprowadza do szału Niemców, Jugosłowian, Włochów, a zwłaszcza spokojnego oficera brytyjskiego.

dolf0z4

*„Akademia policyjna” *
Wielu Polaków wychowało się na przygodach zwariowanych kadetów z Ameryki. Komendant Lassard, Porucznik Harris, Mahoney czy Hightower są nam tak samo bliscy jak najdroższe wspomnienia z dzieciństwa. Dziś już nikt nie robi takich komedii, dlatego Polacy nadal chętnie oglądają ten jeden z największych magnetowidowych przebojów lat 80. W sobotę 7 stycznia mamy okazję przypomnieć sobie początki kultowego cyklu i sprawdzić, czy wielki hit ery VHS nadal śmieszy.

„Psy 2”

Sequel kultowego filmu w reżyserii Władysława Pasikowskiego. W rolach głównych niezapomniany Bogusław Linda, Cezary Pazura i Artur Żmijewski. Franz Maurer wychodzi na wolność. Zostaje zaangażowany przez Radosława Wolfa, handlarza bronią, który właśnie wrócił z wojny w byłej Jugosławii. Maurer wciąga do gangu swego dawnego kolegę z policji, Nowego. Nie wie, że Nowy przez cały czas utrzymuje kontakt z majorem Bieniem. Ich pierwszym zleceniem będzie odebranie długu od rosyjskiej mafii.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

dolf0z4

Podziel się opinią

Share
dolf0z4
dolf0z4