Trwa ładowanie...
de8dz6f

Rampage: Dzika furia

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
2
1
de8dz6f
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Rampage: Dzika furia" to film akcji czerpiący inspirację z nurtu fantastyki naukowej. Tytuł jest też adaptacją popularnej w latach 80. gry na automaty, komputery osobiste i konsole. Zainteresowanie filmem wśród widzów podsycił wybór do głównej roli aktora Dwayne'a Johnsona.

Rampage: Dzika furia – zarys fabuły

Głównym bohaterem "Rampage: Dzika furia" jest Davis Okoye (Dwayne Johnson), naukowiec zajmujący się badaniem ssaków naczelnych i opiekujący się gorylem Georgem. Wskutek nieudanego eksperymentu przeprowadzonego na stacji kosmicznej, na Ziemię trafia próbka, która doprowadza do mutacji grupy zwierząt, w tym inteligentnego goryla George'a. Przemienione zwierzęta osiągają nienaturalne rozmiary, stają się agresywne i ruszają w świat, siejąc zniszczenie na ulicach Chicago. Davis Okoye sprzymierza się ze specjalistką od inżynierii genetycznej (Naomie Harris) i usiłuje ocalić George'a, a przy tym zapobiec coraz bardziej katastrofalnym skutkom ataków rozjuszonych potworów.

Rampage: Dzika furia – ciekawostki

  • Dwayne Johnson, odtwórca głównej roli w "Rampage: Dzika furia", jest znany widowni jako The Rock, gdyż taki był jego przydomek w czasie trwania kariery wrestlerskiej. Rozpoznawalność jako aktor Dwayne Johnson zdobył dzięki filmom takim jak Mumia powraca (2001), Król Skorpion (2002), a także serii filmów "Szybcy i wściekli" (pojawił się w częściach od piątej do ósmej).
  • Film "Rampage: Dzika furia" otrzymał trzy nominacje do nagród Teen Choice Awards 2018, z czego jedna trafiła do Dwayne'a Johnsona, druga do Naomie Harris.
  • W marcu 2018 roku niemiecki reżyser Uwe Boll zagroził spółce Warner Bros procesem, jeśli nie zdecyduje się ona na zmianę tytułu filmu. W angielskim oryginale brzmi on "Rampage", jest więc identyczny z tytułem trylogii filmowej tego reżysera – w polskiej dystrybucji pierwszy film z serii był promowany jako "Rampage: Szaleństwo". Do tego reżyser wypowiedział się nieprzychylnie na temat filmu "Rampage: Dzika furia"
  • Produkcja "Rampage: Dzika furia" kosztowała 120 mln USD, a w weekend premiery zarobiła 35 mln USD w USA i Kanadzie. Ostatecznie przychody z wyświetlania filmu w kinach na całym świecie osiągnęły 425,9 mln USD.
  • Mimo że "Rampage: Dzika furia" doczekał się raczej mieszanych recenzji, to należy on do wąskiego grona filmów na podstawie gier, które zostały przyjęte stosunkowo dobrze przez krytyków.
Rampage: Dzika furia
Tytuł oryginalny

Rampage

Gatunek

przygodowy, akcja, fantasy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

11.04.2018

Data polskiej premiery

11.05.2018

Czas trwania

107 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de8dz6f
de8dz6f
de8dz6f