Trwa ładowanie...
d3xdnjt

Requiem dla snu

Najnowsze informacje
4.3
(6128 głosów)
Oceń:
1
d3xdnjt

Requiem dla snu opowiada historię czterech bohaterów z Coney Island: drobnego dealera narkotyków, jego połykającej pigułki matki, dziewczyny i najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni marzą o lepszym świecie i za wszelką cenę pragną uciec od otaczajacej ich rzeczywistości.

Requiem dla snu, filmowa adaptacja powieści Huberta Selby Jr., to dantejska wyprawa czwórki bohaterów do piekła złudzeń i głęboko skrywanych pragnień. Aronofsky ukazuje wzloty i upadki ludzi rozpaczliwie próbujących zrealizować swoje pragnienia w dzisiejszym Brooklynie.

Jednak nadzieje bohaterów na odmianę w ich życiu to marzenia, które nie maja szans, aby się ziścić. Nie mogąc poradzić sobie z otaczającym ich światem, uciekają w uzależnienia takie, jak narkotyki, słodycze, telewizja czy papierosy.

Wszystkie postaci, dążąc na ślepo do zrealizowania swojej własnej wizji szczęścia, nie zauważają, kiedy ich marzenia przemieniają się w coś, w co żadna z nich by nawet nie przypuszczała. Każdy z bohaterów ostatecznie pozostaje zupełnie sam ze swoimi fantazjami, tym samym przeżywając osobistą tragedię.

Requiem dla snu to hipnotyczna opowieść o czterech ludziach, tęskniących za miłością i aprobatą. To film o samotności i zagubieniu, miłości i nadziei na rozpoczęcie nowego życia. Reżyser pokazuje nie tyle, jak działają poszczególne używki na bohaterów, co zajmuje się samym zjawiskiem uzależnienia i jego przerażającymi skutkami.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xdnjt
d3xdnjt
d3xdnjt