Trwa ładowanie...
d36lbaw

Spring Breakers

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
1
d36lbaw

„Spring Breakers” to amerykański dramat z elementami komedii i przygody z 2013 roku. Reżyserii podjął się Harmony Korine, który jest także autorem scenariusza. Za produkcję odpowiadają Chris Hanley, Agnès B., Vince Jolivette oraz Stella Schnabel. Muzykę skomponował Cliff Martinez i Skrillex.

"Spring Breakers" to opowieść o wyzwolonych i szalonych dziewczynach, dla których głównym mottem życiowym jest dobra zabawa. Ciąg imprez, niewiarygodnych pomysłów i nieposkromionej fantazji sprowadzi cztery ślicznotki w bikini, i w kominiarkach, na drogę bezprawia i rozpusty. Gdy docierają do wymarzonego miejsca na Florydzie, poznają pozbawionego skrupułów kryminalistę, który namawia je do zlikwidowania jego największego wroga.

Film zabiera widza w inny wymiar – do miejsca i czasu, w którym nie obowiązują żadne zasady. Kiedy bez hamulców można w końcu robić wszystko, czego się zapragnie, łamiąc istniejące reguły i nie przejmując się zupełnie konsekwencjami.

Ashley Benson, gwiazda serialu dla nastolatek "Słodkie kłamstewka", zastąpiła Emmę Roberts w roli Brit. Roberts wycofała się z projektu ze względu na różnice koncepcji twórczych. W kuluarach szeptało się, że Roberts nie poznała wcześniejszej twórczości Korine'a i nie zdawała sobie sprawy z faktu, że "Spring Breakers" nie będzie kolejną niewinną komedią dla nastolatków.

James Franco wcielił się w Aliena, rapującego handlarza bronią i narkotykami. Pozostała główna obsada to: Selena Gomez jako Faith, Vanessa Hudgens – Candy, Rachel Korine – Cotty, Heather Morris, Ashley Lendzion, Emma Holzer – Heather, Sidney Sewell - ATL Twins.

Spring Breakers
Tytuł oryginalny

Spring Breakers

Gatunek

przygodowy, dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

05.04.2013

Czas trwania

94 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36lbaw
d36lbaw
d36lbaw