Trwa ładowanie...
d29duv3
d29duv3

Święty Mikołaj

Najnowsze informacje
3.2
(22 głosy)
Oceń:
1
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Zdjęcie

Setki lat temu zaczęła się najpiękniejsza opowieść na świecie… W odciętej od świata wiosce w Laponii młody Mikołaj traci w wypadku całą rodzinę. Mieszkańcy wioski postanawiają wspólnie zaopiekować się osieroconym chłopcem. Każda rodzina będzie sprawowała pieczę nad nim przez okres jednego roku.

W każde kolejne Boże Narodzenie Mikołaj będzie przenosił się do następnego domu. Żeby okazać wdzięczność, chłopiec postanawia obdarowywać dzieci swoich gospodarzy własnoręcznie wykonanymi zabawkami. Z biegiem czasu prezenty pojawiają się na progach większości domostw, bo prawie wszyscy gościli Mikołaja.

Kiedy pewnego razu w wiosce zaczyna brakować jedzenia, mieszkańcy są zmuszeni wysłać Mikołaja na naukę zawodu stolarza do pustelnika o imieniu Lisakki. Pod czujnym okiem srogiego nauczyciela Mikołaj szybko się uczy. Coraz sprawniej wykonuje zabawki i są one coraz piękniejsze. Jednak Lisaki, który nie lubi dzieci, zakazuje Mikołajowi wykonywania prezentów. Świąteczna tradycja wzajemnego obdarowywania się jest zagrożona.

d29duv3
Święty Mikołaj
Tytuł oryginalny

Joulutarina

Gatunek

fantasy, dramat, familijny

Kraj produkcji

Finlandia

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

26.11.2010

Czas trwania

83 min.

Obsada

Podziel się opinią

1
Share
d29duv3
d29duv3

d29duv3
d29duv3
d29duv3