Trwa ładowanie...
d2ieacz

Talisa Soto

Najnowsze informacje
4.6
(14 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Portoryko

Filmografia:
d2ieacz

Talisa Soto to amerykańska aktorka i modelka urodzona 27 marca 1967 roku. Ma pochodzenie portorykańskie. W 1950 roku rodzice Talisy Soto przeprowadzili się z Portoryko do Brooklynu, gdzie urodziła się aktorka. Następnie rodzina przeniosła się do Northampton (w Massachusetts), Talisa Soto spędziła tu dzieciństwo i kształciła się.

Talisa Soto – życie prywatne

W 1997 roku Talisa Soto poślubiła aktora Costasa Mandylora, jednak małżeństwo zakończyło się w 2000 roku. Dwa lata później, 13 kwietnia, aktorka wyszła za mąż za aktora Benjamina Bratta, z którym ma córkę Sophię Rosalindę i syna Mateo Bravery'a.

Talisa Soto – kariera zawodowa

W wielu 15 lat Talisa Soto rozpoczęła pracę jako modelka. Kilka tygodni po podpisaniu kontraktu z firmą Click Model Management, udała się do Paryża, gdzie pojawiła się na rozkładzie Vogue, stworzonego przez Bruce'a Webera. Po wakacjach powróciła do Northampton, aby kontynuować naukę, a modelingiem zajmować się tylko okazjonalnie, aż do ukończenia szkoły średniej.

Zdjęcia Talisy Soto pojawiły się na okładkach znanych magazynów takich, jak: Vogue, Madamoseille, Glamour, czy Self. Talisa Soto znalazła się w kampaniach reklamowych dla takich firm, jak Calvin Klein, Revlon, Cartier, Clarins, Saks Fifth Avenue, Salvatore Ferragamo, i Versace.

Talisa Soto wystąpiła również w swoim pierwszym wideoklipie z byłym chłopakiem Nickiem Kamenem, do piosenki Madonny "Every Time You Break My Heart" w reżyserii Tony'ego Viramontesa. Talisa Soto i Nick Kamen byli często zatrudniani jako modele przez Ray'a Petri - stylistę mody lat 80. w Londynie.

W 1988 roku Talisa Soto wróciła do Stanów Zjednoczonych, wzięła udział w przesłuchaniu i otrzymała rolę Indii w komedii Kolec Bensonhursta (Spike of Bensonhurst) z Sashą Mitchell i Ernestem Borgninem. Był to debiut filmowy Talisy Soto.

W 1989 roku została obsadzona jako Lupe Lamora w filmie o Jamesie Bondzie Licencja na zabijanie z Timothy Daltonem oraz jako Maria Rivera w filmie Królowie Mambo. Talisa Soto wystąpiła w ponad dwudziestu filmach. Pojawiła się także dwukrotnie w serialu telewizyjnym C-16: FBI.

W 1995 roku zagrała rolę Dońy Julii w komedii romantycznej "Don Juan DeMarco", w której w roli tytułowej wystąpił Johnny Depp. Talisa Soto wzięła również udział w teledysku do piosenki Marca Anthony'ego "I Need to Know". W 1996 roku aktorka zagrałał tytułową rolę w filmie Vampirella, opartym na komiksie.

Talisa Soto – nagrody i wyróżnienia

W 1989 roku Konwencja ShoWest przyznała Talisie Soto tytuł gwiazdy jutra (Female Star of Tomorrow). W 2002 roku aktorka została nominowana do nagrody ALMA w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie za udział w Pinero.

W 1990 roku Talisa Soto znalazła się na liście 50 Najpiękniejszych Ludzi na Świecie magazynu People. W 1995 r. była wyróżniona w magazynie Sports Illustrated w dodatku o strojach kąpielowych „Swimsuit Issue". Talisa Soto znalazła się na 58. miejscu w rankingu gorących kobiet Hot 100 Women w męskim magazynie Maxim w 2002 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ieacz
d2ieacz
d2ieacz