Trwa ładowanie...
d3lh6zk

Uniwersytet potworny

Najnowsze informacje
4.0
(2 głosy)
Oceń:
1
d3lh6zk

„Uniwersytet potworny” (ang. Monsters University) to amerykański film animowany z 2013 roku, wyprodukowany przez wytwórnię Pixar. Reżyserii podjął się Dan Scanlon („Auta,” „Złomek i błędny ognik”), zaś scenariusz napisali Andrew Stanton i Pete Docter. Muzykę ponownie skomponował Randy Newman, a za produkcję odpowiadają Kori Rae i John Lasseter.

„Uniwersytet potworny” to prequel filmu "Potwory i spółka", który pokaże widzom pierwsze etapy znajomości Mike'a i Sulleya. Akcja filmu rozgrywa się w czasach, w których główni bohaterowie, Mike Wazowski i James Sullivan, studiowali na uniwersytecie dla potworów. W „Potworach i spółce” poznaliśmy Wazowskiego i Sullivana – nierozłącznych towarzyszy, którymi nie byli jednak zawsze. Kiedy te dwa potwory się poznały, nie czuły do siebie sympatii. „Uniwersytet potworny” opowiada o tym, jak Mike i Sulley przełamali dzielące ich bariery i zostali najlepszymi przyjaciółmi.

W angielskiej wersji językowej głosów w filmie użyczyli: John Goodman jako James P. "Sulley" Sullivan, Billy Crystal - Michael "Mike" Wazowski, Steve Buscemi - Randall Boggs, Kelsey Grammer - Henry J. Waternoose III, Frank Oz - Jeff Fungus, Dan Gerson - Smitty i Needleman, Dave Foley, Julia Sweeney, Peter Sohn, Joel Murray - Don Carlson, Ken Jeong – Mack, Rob Riggle – Kenny.

Uniwersytet potworny
Tytuł oryginalny

Monsters University

Gatunek

przygodowy, animowany, dziecięce, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

03.07.2013

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lh6zk
d3lh6zk
d3lh6zk