Trwa ładowanie...
d1rftxy

Życie jest piękne

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
d1rftxy

Film inspirowany jest historią aktora - Tadeusza Szymkowa. Nazwisko nie jest wszystkim znane, ale jego twarz pojawiała się na planie niemal każdej polskiej produkcji. Mistrz drugiego planu, który w chwilę po poznaniu, zajmował pierwsze miejsce w ludzkich sercach, człowiek legenda. Dobry, pozytywny, klnący na potęgę, ale także zarażający optymizmem i radością. Typ uroczego łobuza, którego kochały kobiety. Miał w sobie to coś, co działało jak magnes, choć z góry było wiadomo, że nie nadaje się na męża. „Życie jest piękne” to historia trzech miesięcy z życia człowieka, który dowiaduje się, że ma tylko tyle czasu na naprawienie wszystkich życiowych błędów.

To jest tak piękny temat, jest tak wiele do opowiedzenia, że w zasadzie dopiero na końcu filmu pojawi się informacja, że jest to obraz dedykowany Tadeuszowi” – mówi odtwórca głównej roli - Tomasz Kot. Ireneusz Czop grający jego przyjaciela dodaje: „To jest taki facet, który pojawił się w moim, życiu jak błysk. To w jaki sposób nas traktował, jak żartował, jaki był , było wyjątkowe. Jestem mu za to wdzięczny”.

Scenariusz filmu napisał Cezary Harasimowicz, za zdjęcia odpowiada Radosław Ładczuk („Sala Samobójców”, „Jesteś Bogiem”). Film reżyseruje Maciej Migas („Oda do radości”).

W filmie zobaczymy także Janusza Chabiora („Służby specjalne”), Magdalenę Walach („Mój biegun”), Ireneusza Czopa („Jack Strong”), Jacka Braciaka („Pod Mocnym Aniołem”), Adama Woronowicza („Baby są jakieś inne”) i Ewę Gawryluk („Sztos 2”).

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rftxy
d1rftxy
d1rftxy