Trwa ładowanie...

Animacja 34 FPFF w Gdyni

Animacja 34 FPFF w Gdyni
d1uf7gn
d1uf7gn

Gdyńskie święto kina coraz bliżej. Coraz więcej także wiadomo na temat szczegółów Festiwalu. Znamy już Filmy Festiwalu oraz jego Jury. Teraz przyszedł czas na prezentację festiwalowej animacji!

Tegoroczny festiwal odbędzie już po raz 34 i potrwa od 14 do 19 września. Przewodniczącymi jury będą Krzysztof Krauze i Janusz Zaorski. Od poniedziałku znana jest lista filmów Konkursu Głównego, Panoramy Polskiego Kina oraz Konkursu Kina Niezależnego. Wczoraj organizatorzy podali tytuły obrazów, które będą walczyły w konkursie Młodego Kina.

FILMY 34 FPFF w GDYNIFILMY 34 FPFF w GDYNI

W ramach Konkursu Głównego widzowie festiwalu zobaczą m.in. "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego, "En En" Feliksa Falka, "Świnki" Roberta Glińskiego a także głośne "Magiczne drzewo" oraz "Galerianki" Andrzeja Maleszki i Roberta Glińskiego. Nie zabraknie także wskrzeszonego przez Agnieszkę Holland i jej córkę Kasię Adamik filmu o słynnym zbójniku p.t. "Janosik. Prawdziwa historia".

W tegorocznym Konkursie Głównym nie zabrakło tytułów dobrze już znanym polskiej publiczności, takich jak: "Popiełuszko. Wolność jest w nas" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego, "Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego, "Afonia i pszczoły" Jana Jakuba Kolskiego, "Ostatnią akcję" Juliusza Machulskiego oraz "Wojna polsko-ruska" Xawery Żuławskiego.

. Łącznie w konkursie Głównym zostaną pokazane 22 filmy.

JURY 34 FPFF w GDYNIJURY 34 FPFF w GDYNI

d1uf7gn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uf7gn