Trwa ładowanie...
d4coy8v

Billy Ray przedstawi życie Franka Sinatry

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Billy Ray przedstawi życie Franka Sinatry
d4coy8v

Scenarzysta kinowej wersji serialu "Stanu gry", a także filmów "Ściśle tajne" oraz "Igrzyska śmierci", *Billy Ray, będzie pracował z Martinem Scorsese nad biografią Franka Sinatry.*

Projekt powstaje dla wytwórni Universal Pictures pod tytułem "Sinatra". Za kamerą staje Martin Scorsese. Nad scenariuszem filmu biograficznego o słynnym piosenkarzu i aktorze pracę rozpoczął Billy Ray. Jak na razie nieznane są główne wątki tekstu.

Przypomnijmy, iz Frank Sinatra zapisał się złotymi zgłoskami w historii popkultury, tak na polu filmu jak i muzyki. Jego największe muzyczne przeboje to "Strangers in the Night", "My Way", "I've Got You Under My Skin", "Witchcraft" i nieśmiertelne "New York, New York". Za obraz "Stąd do wieczności" wyróżniony został statuetką Oscara. Nominację otrzymał ponadto za rolę w "Złotorękim". Jego życie prywatne obfitowało tak w skandale (romanse, oskarżenia o koneksje z mafią), jak i czyny szlachetne (odegrał ważną rolę w desegregacji rasowej w hotelach i kasynach w Nevadzie). Był mężem Nancy Barbato Sinatry, Avy Gardner i Mii Farrow. Zmarł 14 maja 1998 roku w wieku 82 lat.

d4coy8v

Wstępną wersję filmu biograficznego o artyście napisał Phil Alden Robinson. Scenariusz ten został jednak odrzucony przez wytwórnie w marcu ubiegłego roku. Za produkcję odpowiada Scott Rudin oraz córka muzyka, Tina Sinatra. Wciąż nie wiadomo kto zagra główną rolę.

Ray ostatnio pracował nad scenariuszem nowego filmu Paula Greengrassa "Captain Phillips".

d4coy8v

Podziel się opinią

Share

d4coy8v

d4coy8v