Trwa ładowanie...
d1nhr8p

Connie Nielsen

Najnowsze informacje
4.1
(38 głosów)
Oceń:
d1nhr8p

Connie Nielsen to duńska aktorka. Karierę rozpoczęła a wieku 15 lat i przez lata zagrała w takich produkcjach jak "Żołnierz przyszłości", "Misja na Marsa", "Zdjęcie w godzinę" czy "Nożownik". Rozpoznawalność przyniosły jej natomiast role w horrorze "Adwokat diabła" i nagrodzonym pięcioma Oscarami dramacie historycznym "Gladiator". Prywatnie była związana z perkusistą grupy Metallica, Larsem Ulrichem.

Connie Nielsen - życiorys

Connie Inge-Lise Nielsen urodziła się 3 lipca 1965 roku w mieście Frederikshavn w Danii. Aktorka jest córką agentki ubezpieczeniowej oraz kierowcy autobusu, a jej rodzina była bardzo religijna. W wieku 18 lat przez pewien czas mieszkała we Francji, gdzie pracowała jako modelka i okazjonalnie jako aktorka, a później osiadła we Włoszech, gdzie przez wiele lat uczyła się aktorstwa w szkołach w Rzymie i Milanie. Po zakończeniu nauki i stosownych kursów przeprowadziła się na stałe do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka do tej pory.

Connie Nielsen - filmy i kariera

Debiut Connie Nielsen miał miejsce w 1984 roku, gdy aktorka zagrała Evę w produkcji "Par où t'es rentré? On t'a pas vu sortir" autorstwa Philippe Claira. Jej kolejna rola filmowa miała jednak miejsce dopiero siedem lat później, w filmie "Vacanze di Natale '91". W 1993 roku z kolei zadebiutowała na szklanym ekranie w produkcji telewizyjnej "Voyage", gdzie wcieliła się w rolę Ronnie Freeland. Pierwszym przełomowym momentem w jej karierze była rola Cristabelli w filmie "Adwokat diabła", za którą otrzymała pozytywne recenzje. Rok później wystąpiła w produkcji "Żołnierz przyszłości", a później także w "Wiecznej północy" i "Misji na Marsa".

Kolejną ważną rolą była dla niej kreacja Lucilli w dramacie historycznym Ridleya Scotta "Gladiator". Produkcja została ostatecznie nagrodzona pięcioma Oscarami, a rola Connie Nielsen otworzyła jej drogę do dalszej kariery w amerykańskim przemyśle filmowym. W kolejnych latach wystąpiła w popularnych filmach "VI Batalion", "Zdjęcie w godzinę", "Nożownik" oraz "Sekcja 8.", co jedynie scementowało jej pozycję w tamtejszym biznesie. W 2004 roku zagrała w filmie "Bracia", za który została nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki podczas European Film Awards. W tym samym roku wystąpiła też w filmie "Zwrot do nadawcy" jako Charlotte Cory.

W 2005 roku Connie Nielsen wystąpiła w produkcji "Zimne dranie", gdzie wcieliła się w rolę Renaty. W kolejnych latach pojawiła się też w takich filmach jak "W stanie zagrożenia", "Battle in Seattle", "Danny Fricke", "Shine of Rainbows", "Tonight at Noon" i "Between the Lines". Od 2010 roku otrzymała role w produkcjach "Ostatnia miłość na Ziemi", "Nimfomanka", "72 godziny" i "John Stratton". W 2017 roku filmografia Connie Nielsen poszerzyła się o rolę w hitowym filmie "Wonder Woman", a także w produkcjach podobnych tematycznie: "Liga Sprawiedliwości" i "Wonder Woman 1984". Aktorka przyjęła też propozycję wystąpienia w thrillerze "Inheritance", gdzie pojawi się obok Simona Pegga, Lily Collins i Chace'a Crawforda.

Connie Nielsen - nagrody i nominacje

Przez lata role Connie Nielsen przyniosły jej wiele nagród i nominacji. Po wydanym w 2000 roku filmie "Gladiator" aktorka otrzymała Empire Award dla najlepszej aktorki, a także była kilkukrotnie nominowana jako "najlepsza aktorka drugoplanowa". Kreacja Niny Yorkin w filmie "Zdjęcie w godzinę" również odbiło się szerokim echem i ponownie była nominowana do kilku nagród, między innymi do Saturn Award jako "najlepsza aktorka drugoplanowa". W 2004 roku, za udział w filmie "Bracia", otrzymała nominację do nagrody European Film Award dla najlepszej aktorki.

Connie Nielsen - życie prywatne

Connie Nielsen urodziła się w mieście Frederikshavn w Danii. W latach 2004-2012 aktorka była związana z perkusistą grupy Metallica, Larsem Ulrichem. W 2007 roku Connie Nielsen i Lars Ulrich doczekali się narodzin syna, Bryce'a Thadeusa Ulrich-Nielsena. Aktorka ma też jeszcze jednego syna, Sebastiana Sartora, z jednego z poprzednich związków. Connie Nielsen posługuje się ośmioma językami, co wynika z miejsc, w których mieszkała. Aktorka ma 178 centymetrów wzrostu i w 2019 roku skończyła 54 lata.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nhr8p
d1nhr8p
d1nhr8p