Trwa ładowanie...
d4982d0

Deadpool 2

Najnowsze informacje
5.0
(4 głosy)
Oceń:
5
d4982d0
WP
Źródło: WP

Deadpool 2 to amerykański film akcji z kręgu fantastyki naukowej będący kontynuacją filmu Deadpool z 2016 r. Został on nakręcony na podstawie komiksów wydawnictwa Marvell Comics i opowiada o przygodach tytułowego superbohatera, w którego rolę wcielił się Ryan Reynolds.

Deadpool 2 - kontynuacja filmu o superbohaterze

Deadpool 2 to dwunasty film z uniwersum filmowo-serialowego osadzonego w świecie X-men. Opowiada on o przygodach tytułowego superbohatera, który został oszpecony w wyniku śmiertelnie groźnego ataku bydła, dlatego też stara się odzyskać nadszarpniętą miłość do życia, podróżując po świecie, a przy okazji walcząc ze światem przestępczym. Film ten stanowi sequel filmu Deadpool, który swoją premierę miał na początku 2016 r. Podobnie, jak w pierwszej odsłonie serii przygód o Wadzie Wilsonie w rolę głównego bohatera wcielił się Ryan Reynolds. Z kolei za reżyserię tego filmu odpowiadał David Leitch, który znany jest m.in. z takich filmów, jak: "Wojownicze Żółwie Ninja" czy "Dziedzictwo Bourne'a".

Motywem przewodnim drugiej odsłony Deadpoola jest ochrona nastoletniego mutanta przed potężnym Cablem. W tym celu tytułowy superbohater zbiera drużynę X-Force, która zmierzy się z złowrogim mutantem. W skład tej drużyny wchodzi: Domino, Zeitgeist, Bedlam, Shatterstar i Peter.

Premiera Deadpoola w Polsce przypada na 18 maja i już wtedy okaże się, czy szumnie zapowiadana kontynuacja serii o tytułowym superbohaterze z komiksów Marvella, zostanie pozytywnie odebrana przez fanów uniwersum X-men.

Deadpool 2 - ciekawostki

  • reżyserem drugiej odsłony filmu o przygodach Wade Wilsona miał być Tim Miller (reżyser pierwszej części), który zrezygnował z reżyserowania filmu z powodu różnic artystycznych z odtwórcą głównej roli — Ryanem Reynoldsem,
  • w castingu do roli Cable’a (żołnierza, który ma umiejętność podróży w czasie) brano pod uwagę wielu różnych aktorów w tym m.in. Liama Neesona, Kyle’a Chandlera i Stephena Langa. W rezultacie druga główna rola w filmie Deadpool 2 przypadła w udziale Joshowi Brolinowi,
  • przed rozpoczęciem zdjęć do filmu w kuluarach mówiło się o tym, że wystąpi w nim Brad Pitt, jednakże podobno musiał on zrezygnować z udziału w tym projekcie ze względu na inne obowiązki zawodowe,
  • sceny do filmu kręcono głównie w Kanadzie — w Vancouver i Coquitlam od czerwca do września 2017 r.
  • w drugiej odsłonie filmu o Deadpoolu (podobnie jak i w pierwszej części) pojawiają się liczne nawiązania do popkultury m.in. do Taylor Swift.
Deadpool 2
Tytuł oryginalny

Deadpool 2

Gatunek

science fiction, akcja, komedia

Kraj produkcji

Kanada

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

10.05.2018

Data polskiej premiery

18.05.2018

Czas trwania

120 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Julian Dennison - ( Russell ) ( Russell )

T.J. Miller - (Weasel) (Weasel)

Morena Baccarin - 1979-06-02 (Vanessa Carlysle) (Vanessa Carlysle)

Ryan Reynolds - 1976-10-23 (Wade Wilson / Deadpool) (Wade Wilson / Deadpool)

Josh Brolin - 1968-02-12 (Nathan Summers / Cable) (Nathan Summers / Cable)

(Domino)

(Ellie Phimister / Negasonic Teenage Warhead)

(Black Tom Cassidy)

Podziel się opinią

5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4982d0
d4982d0
d4982d0