Trwa ładowanie...

Glenne Headly nie żyje

Amerykańska aktorka Glenne Headly zmarła niespodziewanie w wieku 63 lat. Polskiej publiczności była najbardziej znana z serialu "Ostry dyżur".

Share
Glenne Headly nie żyje
Źródło: Getty Images
d2r3kh5

Informację o śmierci aktorki przekazał jej rzecznik. - Z wielką przykrością potwierdzamy, że Glenne Headly odeszła - czytamy w komunikacie. - Prosimy o poszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym czasie.

Okoliczności ani przyczyna śmierci na razie nie są znane.

d2r3kh5

Glenne Headly znana była z filmów "Dick Tracy", "Symfonia życia", "Sierżant Bilko", "Sądny dzień", "Parszywe dranie" czy "Don Jon", a także seriali "Ostry dyżur", "Detektyw Monk","Encore! Encore!" i "Długa noc". Ostatnio pracowała przy cyklu Hulu, "Future Man".

Można było ją podziwiać jako dr Abby Keaton w serialu "E.R. (Ostry dyżur) w latach 1996-1997 oraz jako Karen - żonę Leland Stottlemeyer w Monku w latach 2003-2004. W 2004 wcieliła się w postać matki postaci granej przez Lindsay Lohan w "Wyznaniach małoletniej gwiazdy".

Urodziła się 13 listopada 1955 roku w New London w stanie Connecticut. Pierwsze lata życia spędziła pod opieką matki w San Francisco i babci w Lansford w Pensylwanii.

Glenne Headly jest zdobywczynią Theatre World Awards i czterech nagród Joseph Jefferson Awards. Została także dwukrotnie nominowana do Primetime Emmy Awards.

d2r3kh5

Była żoną Johna Malkovicha w latach 1982–1988. Od 1993 roku była związana z Byronem McCullochem.

Getty Images
Źródło: Getty Images
d2r3kh5

Podziel się opinią

Share
d2r3kh5
d2r3kh5