Trwa ładowanie...
d4hbtka
Aktualności

"Hel": Philip Lenkowsky podejrzany o zbrodnie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Hel": Philip Lenkowsky podejrzany o zbrodnie
(getty)
d4hbtka

Występował u *Woody’ego Allena i Milosa Formana. Pojawiał się w telewizyjnych hitach „Z Archiwum X” i „Californication” oraz reklamach Burger Kinga, Budweisera i Visy. Przez lata pracy w Hollywood poznał nie tylko Davida Duchovny’ego, ale też Jima Carreya i Heatha Ledgera. Obecnie doświadczony amerykański aktor Philip Lenkowsky mieszka w Polsce i tu kontynuuje karierę. 5 sierpnia zobaczymy go w thrillerze "Hel".*

W porównywanym do „Miasteczka Twin Peaks" i „Zagubionej autostrady” filmie wciela się Jacka, pisarza oskarżonego o krwawą zbrodnię.

Gdziekolwiek się pojawia – w filmie, serialu, reklamie – od razu budzi zainteresowanie widza. To fakt, z którego chętnie korzystają filmowcy, powierzając Lenkowsky’emu kolejne, charakterystyczne role. W Hollywood bywał już królem, detektywem, policjantem, księdzem, a nawet członkiem Gildii Kosmicznej z Uniwersum Diuny. Fanów „Z Archiwum X” straszył jako członek sekty czczącej węże. Po latach, też w roli sekciarza, sporo namieszał u Mostowiaków z „M jak miłość”.

d4hbtka

W swoim najnowszym filmie – thrillerze „Hel” – „świetny Lenkowsky” (Telemagazyn) przeniesie się na półwysep helski, gdzie dojdzie do tajemniczej zbrodni. Połączy ona ze sobą Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę (Małgorzata Krukowska) – striptizerkę z lokalnego baru. A w roli głównego podejrzanego postawi właśnie bohatera Lenkowsky’ego. Postać pisarza Jacka, przywodząca na myśl Jacka Torrance’a i Morta Raineya z kart Stephena Kinga („Lśnienie” i „Tajemnicze okno, tajemniczy ogród”), znalazła już przyklask krytyków.

d4hbtka

Podziel się opinią

Share

d4hbtka

d4hbtka