Trwa ładowanie...

"Królowa pustyni" już w kinach. Zobacz fragmenty

Share
"Królowa pustyni" już w kinach. Zobacz fragmenty
Źródło: getty
d34ausb

Od 8 kwietnia na ekranach polskich kinach można oglądać *"Królową Pustyni" - film o Gertrude Bell, niezwykłej kobiecie, która zmieniła bieg historii. Nowy obraz w reżyserii Wernera Herzoga jako pierwszy umieścił na jednym planie Nicole Kidman i Roberta Pattinsona.*

"Królowa pustyni" opowiada historię, która wydarzyła się naprawdę. Słynny reżyser przedstawia losy Gertrude Bell, kobiety niezwykłej - pisarki, podróżniczki, archeolożki, a także agentki brytyjskiego wywiadu, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie.

Bell uwielbiała ryzyko i adrenalinę, zawsze robiła to, na co miała ochotę. Przez jednych nazywana córką pustyni, przez innych "zarozumiałą pannicą z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie było przygodą, w której spełniały się wszystkie marzenia poza jednym: miłością.

* "Królowa pustyni" już w kinach!*

d34ausb

Podziel się opinią

Share
d34ausb
d34ausb