Trwa ładowanie...
dr6e86f

Nicki Minaj

Najnowsze informacje
3.0
(4 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Trynidad i Tobago

Filmografia:
Dyskografia:

Playtime Is Over (2007) - mixtape
Sucka Free (2008) - mixtape
Beam Me Up Scotty (2009) - mixtape
Pink Friday (2010) - album studyjny
Pink Friday: Roman Reloaded (2012) - album studyjny
The Pinkprint (2014) - album studyjny
Queen (2018) - album studyjny

dr6e86f
Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Nicki Minaj to raperka, wokalistka i autorka tekstów. Znana jest też z zainteresowania modelingiem, podkreślania krągłości swojej figury, a także z licznych kontrowersji.

Nicki Minaj – kariera

Nicki Minaj, czyli tak właściwie Onika Tanya Maraj, urodziła się w Trynidadzie i Tobago w 1982 roku. Wychowała się w Nowym Jorku, a rozpoznawalność zdobyła dzięki trzem mixtape'om: "Playtime Is Over" (2007), Sucka Free" (2008) oraz "Beam Me Up Scotty" (2009).

Gdy Nicki Minaj zauważył raper Lil Wayne, artystka podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Young Money Entertainment. Kariera raperki zaczęła nabierać rozpędu. Współpracowała z wieloma gwiazdami sceny muzycznej, nagrywając duety z Ludacrisem, Arianą Grande, Katy Perry czy Christiną Aguilerą.

Wśród największych hitów Nicki Minaj warto wspomnieć utwory takie jak "Super Bass", "Starships", "Bang Bang" (z Jessie J i Arianą Grande), "Anaconda" czy "Side To Side".

Nicki Minaj – filmografia

Nicki Minaj zawsze interesowała kariera aktorska. Wielokrotnie miała okazję występować w teledyskach muzycznych do swoich utworów lub gościnnie u innych artystów. Ma też na koncie reklamy marek takich jak Pepsi czy Adidas, promowała też swoje perfumy "Pink Friday", "Minajesty", a także własną linię odzieżową Nicki Minaj Collection.

Jeżeli chodzi o filmy, w których wystąpiła Nicki Minaj, to fabuły obejmują "Inną kobietę "(2014) i "Barbershop 3: Na ostro" (2016). Artystka próbowała też swoich sił w dubbingu jako Steffie w animacji "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów" (2012) i w komedii "Angry Birds 2" (2019).

Nicki Minaj pojawiła się też w kilku filmach dokumentalnych. Gościnnie pojawiła się w "Britney Spears Live: The Femme Fatale Tour" (2011) oraz w biograficznym filmie muzycznym "Justin Bieber's Believe" (2013). Na kanale telewizyjnym E! wyemitowano też trzyczęściową mini serię dokumentalną "Nicki Minaj: My Truth" o życiu prywatnym i zawodowym artystki.

Dwukrotnie Nicki Minaj gościła w programie "Saturday Night Live" – w 2011 wraz z nią pojawił się Jesse Eisenberg, a w 2016 roku James Franco. Raperka była też sędzią w 12. edycji talent show "American Idol ", a gościnnie pojawiła się w 2011 roku w jury reality show o modzie "Fashion Police" i "America’s Next Top Model".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr6e86f
dr6e86f
dr6e86f