Trwa ładowanie...
db32707

Rita Ora

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Prisztina, Jugosławia (obecnie Kosowo)

Filmografia:
Dyskografia:

Ora (2012)
Phoenix (2018)

db32707
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Rita Ora to wokalistka wykonująca muzykę z gatunku pop i R&B. Zdobyła popularność swoim pierwszym albumem studyjnym wydanym w 2012 roku. Pojawiła się też w kilku produkcjach filmowych, w tym w głośnej trylogii erotycznej "Pięćdziesiąt twarzy ".

Rita Ora – początki kariery

Rita Ora jest angielską piosenkarką, ale pochodzi z Prisztiny leżącej w Kosowie. Wyjechała z rodzinnego miasta razem z rodziną, gdy miała ledwie rok. Od tamtej pory wychowywała się w Londynie i tam ukończyła szkołę teatralną Sylvia Young Theatre School.

Początki kariery muzycznej Rity Ory to występy w londyńskich lokalach i pubach. W 2009 chciała reprezentować Wielką Brytanię w Eurowizji, jednak wycofała się na dalszych etapach castingu. Szybko dostrzegła ją branża muzyczna, a artystka miała okazję współpracować z Craigiem Davidem, Jayem-Z ("Young Forever") czy Drakiem ("Over"). Debiutancki krążek Rity Ory ukazał się w 2012 roku i zdobył tytuł platynowej płyty Brytyjskiego Przemysłu Fonograficznego.

W kolejnych latach Rita Ora skupiła się na koncertowaniu, wydawaniu singli i realizowaniu innych projektów. Drugi album studyjny wokalistki pt. "Phoenix" ukazał się w listopadzie 2018 roku.

Rita Ora – film i telewizja

Pierwszym występem Rity Ory w telewizji była rola w odcinku brytyjskiego kryminału "The Brief" w 2004 roku. Wystąpiła też w komedii "Kłopotliwy towar" (2004). Później skupiła się na karierze muzycznej, a ponownie na ekranach można było ją zobaczyć w 2012 roku, gdy gościnnie pojawiła się jako sędzia w brytyjskiej edycji muzycznego show "The X Factor". W 2015 roku Rita Ora zagrała w dramacie sportowym "Do utraty sił" z takimi aktorami jak Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams i Forest Whitaker.

Rita Ora trzykrotnie powracała też jako Mia Grey w filmowym cyklu zapoczątkowanym w 2015 roku przez "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Artystka występowała w roli siostry głównego bohatera. Kolejne projekty filmowe piosenkarki to "Pokémon: Detektyw Pikachu" (2019) i "Wonderwell" (2019).

We własne osobie Rita Ora pojawiła się w następujących produkcjach: "90210" (2013), "Christmas in Washington" (2014)," Imperium "(2015), "Vai Anitta" (2018).

Rita Ora – pozostała działalność

Rita Ora wielokrotnie brała udział w kampaniach promujących różne marki, w tym Calvina Kleina czy linię odzieżową "Material Girl" Madonny. Była twarzą kolekcji Donny Karan i Roberta Cavalliego, pojawiła się też w reklamach Coca-Coli i Samsunga. Aktywność w świecie mody Rity Ory nie kończy się na reklamach, bowiem artystka stworzyła też własną linię odzieży sportowej pod marką Adidas w 2014 roku. Swoje designerskie zainteresowania realizowała też, współpracując z Calzedonią, Giuseppe Zanottim i marką Deichmann.

Ora ma na swoim koncie działania charytatywne, współpracę z UNICEF czy udział w kampaniach wspierających badania nad chorobami nowotworowymi oraz dzieci poszkodowane przez konflikt w Syrii.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db32707
db32707
db32707