Trwa ładowanie...

"Służby specjalne": Co łączy Wojciecha Zielińskiego z tajnymi służbami?

"Służby specjalne": Co łączy Wojciecha Zielińskiego z tajnymi służbami?Źródło: Studio Munka-SFP
dbjkskb

W filmie *"Służby specjalne", który cieszy się dużą popularnością w kinach, Wojciech Zieliński zagrał kapitana Janusza Cerata, pracownika kontrwywiadu. Mężczyznę niezwykle odważnego, który trzyma się swoich ideałów, nie waha się pociągnąć za spust, a w życiu prywatnym jest kochającym mężem. Dla Zielińskiego rola agenta, który zabija na zlecenie, była dużym wyzwaniem - prywatnie jest pacyfistą – nie byłby w stanie uśmiercić nawet biedronki.*

"On potrafi w cztery sekundy rozładować i załadować pistolet, nie boi się wyjechać na Bliski Wschód czy do Afganistanu, a w relacji z kobietami, czy w jakiś bardziej prozaicznych czynnościach, może nie dawać sobie rady” – mówi aktor - „Moja postać jest z krwi i kości. To facet, który z jednej strony służył w wojsku, był w komandosach, później trafił do służb specjalnych, ale widzimy też jego drugą stronę – po prostu zwyczajnego faceta, który ma problemy ze sobą, z rodziną. Przeżywa to i jak każdy ma stres. W tej sferze obyczajowej chcieliśmy pokazać po prostu człowieka. Było tam miejsce na emocje, które są zamykane”. – przekonuje.

Wojciech Zieliński w życiu realnym nie byłby w stanie pracować w strukturach tajnego wywiadu. „Nie mógłbym tak żyć – w strachu, w niepewności. A jeśli jeszcze do tego twoje ideały są zbrukane, to już w ogóle sobie myślę – gdzie tu sens? Poza tym jestem pacyfistą, więc tym bardziej to nie pozwala mi, żeby nosić pistolet, nawet w dobrej sprawie. Ja nie potrafię zgnieść na szybie w swoim samochodzie biedronki, a co dopiero straszyć kogoś pistoletem, czy nie daj Boże zabić.” Aczkolwiek przyznaje, że z agentami wywiadu ma coś wspólnego. „Pracownicy wywiadu mają niesamowity talent aktorski. Potrafią ukrywać pewne emocje” – mówi z uśmiechem.

dbjkskb

Na planie „Służb specjalnych” Wojciechowi Zielińskiemu partneruje Kamilla Baar, która gra jego żonę. Obok nich w filmie znakomite kreacje aktorskie stworzyli: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Eryk Lubos oraz Wojciech Machnicki.

Akcja filmu „Służby specjalne” rozpoczyna się, gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych. Politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet, będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.

Reżyser Patryk Vega wraca do korzeni, tworząc mocne i bezkompromisowe kino. Serwuje nam porażający obraz służb specjalnych we współczesnej Polsce, działających na styku świata polityki, mediów i biznesu. Zdjęcia do filmu realizowane były w Polsce, Iraku, we Włoszech oraz na Łotwie. Bóg wybacza. Oni nigdy. „Służby specjalne” już w kinach!

dbjkskb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbjkskb