Trwa ładowanie...
festiwal
03-12-2009 11:43

Środa dniem studenckim na Plus Camerimage

Share
Środa dniem studenckim na Plus Camerimage
d4hcubw

33 filmy startujące w konkursie studenckim pokazano w środę na 17. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który odbywa się w Łodzi. Środa jest tradycyjnie dniem studenckim.

Etiudy walczą o nagrody Złotej, Srebrnej i Brązowej Kijanki. Złota Kijanka nosi nazwę Studenckiej Nagrody im. Laszlo Kovacsa na cześć zmarłego przed dwoma laty wybitnego operatora. Wśród etiud ubiegających się o najwyższe nagrody jest kilkanaście filmów młodych polskich filmowców.

W środę na festiwalu pojawił się znany aktor Rutger Hauer ("Łowca androidów", "Fatherland"). Aktor ma spotkać się w czwartek ze studentami łódzkiej filmówki.

Wydarzeniem specjalnym Plus Camerimage była środowa prezentacja koncepcji architektonicznej Franka Gehry. Ten architekt i projektant form przemysłowych jest jednym z głównych przedstawicieli dekonstruktywizmu. Od 1962 r. prowadzi własne biuro architektoniczne w Los Angeles.

d4hcubw

Projektowane przez niego budynki mają charakter kolażu złożonego z brył o powierzchni wykonanej z różnych materiałów, m.in. tytanu, betonu, kamienia. Charakterystyczne dla jego stylu są silnie przechylone ściany i pofalowane płaszczyzny. Rodzina architekta wywodzi się z Polski.

Gehry jest autorem m.in. projektu Muzeum Guggenheima w Bilbao i Walt Disney Concert Hall w Los Angeles. W Łodzi zaprezentował projekt nowego centrum festiwalowo-kongresowego, w którym odbywać ma się m.in. Plus Camerimage. Budynek ma powstać na terenie Nowego Centrum Łodzi - 90-hektarowym rewitalizowanym terenie w samym środku miasta, w okolicach Dworca Fabrycznego i nieczynnej elektrociepłowni EC-1. Tam też budowane będzie studio amerykańskiego reżysera Davida Lyncha.

Pierwsza edycja festiwalu Camerimage odbyła się w 1993 roku w Toruniu. Do Łodzi Festiwal przeniósł się w 2000 roku. Na Camerimage gościły gwiazdy światowego kina, m.in. reżyserzy Oliver Stone, David Lynch, Peter Weir, John Schlesinger oraz aktorzy Charlize Theron, Jeremy Irons, Ed Harris, John Malkovich, Ralph Fiennes, Val Kilmer i Viggo Mortensen. W tym roku do Łodzi przyjechał też Bill Murray - aktor znany m.in. z takich filmów jak "Między słowami", "Dzień Świstaka", "Ghostbusters".

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) **

d4hcubw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hcubw