Trwa ładowanie...
dsoclp4

Thomas Jane

Najnowsze informacje
3.9
(53 głosy)
Oceń:
dsoclp4

Thomas Jane to amerykański aktor, reżyser oraz producent filmowy. Jego debiutem była rola w filmie "Padamati Sandhya Ragam" nakręconym w Indiach. Był to zarazem pierwszy film telugu, w którym główną rolę zagrał aktor amerykański. Rozpoznawalność przyniósł mu udział w takich produkcjach jak "Buffy: Postrach wampirów", "Nemesis", "Kruk 2: Miasto Aniołów", "Bez twarzy" oraz "Życie na krawędzi". Ponadto Thomas Jane pojawił się również gościnnie w teledysku rapera LL Cool J do utworu "Deepest Bluest".

Thomas Jane – życiorys

Thomas Jane, urodzony jako Thomas Elliott III, przyszedł na świat 22 lutego 1969 roku w Baltimore w stanie Maryland. Jego rodzicami są Cynthia i Michael Elliott, sprzedawczyni antyków i inżynier genetyczny. W 1987 roku ukończył Thomas Sprigg Wootoon High School w hrabstwie Montgomery. Kiedy jeszcze uczył się w liceum, został dostrzeżony przez indyjskich producentów, a wszystko za sprawą jego roli w musicalu "Romeo i Julia" inspirowanym Bollywood.

W wieku 18 lat wyprowadził się do Hollywood, aby realizować swoje marzenia o karierze aktorskiej. Na początku był bezdomny i mieszkał w swoim samochodzie, a zarabiał występując na ulicach i śpiewając piosenki. Uczył się aktorstwa w Lee Strasburg Theatre Institute w Hollywood, szlifując swoje umiejętności sceniczne i aktorskie. Dzięki debiutowi w indyjskim filmie został w późniejszym czasie zauważony przez innych producentów oraz reżyserów. Kilka lat później dostał angaż w kilku produkcjach, takich jak "Buffy: Postrach wampirów" czy "Nemesis".

Thomas Jane – filmy i seriale

Thomas Jane zadebiutował w filmie indyjskim "Padamati Sandhya Ragam" wyreżyserowanym przez Haasya Brahmana, znanego pod pseudonimem Jandhyala. Pojawił się również w kilku produkcjach filmowych i serialowych, takich jak "Wysoka fala" czy "Buffy: Postrach wampirów". Kilka miesięcy później wystąpił w filmie "Piekielna głębia", gdzie zagrał obok Samuela L. Jacksona i Stellana Skarsgårda. Ponadto w latach 1996-1999 Thomas Jane otrzymał rolę w kilku wysoko budżetowych produkcjach, takich jak chociażby "Kruk 2: Miasto Aniołów", "Boogie Nights", "Cienka czerwona linia", "Czwartek" czy "Magnolia".

W kolejnych latach role Thomasa Jane'a stawały się coraz ciekawsze i aktor otrzymywał propozycje udziału w wielkich produkcjach. Dzięki roli bejsbolisty Mickey'go Mantle'a w filmie "61*" i pozytywnym opiniom krytyków, Jane został zauważony przez Jonathana Hensleigha i Avi'ego Arada. Zaproponowali mu oni główną rolę w reboocie produkcji "The Punisher" o tym samym tytule. Początkowo aktor odmówił udziału, lecz po drugiej próbie udało się go namówić i już w 2004 roku film miał swoją kinową premierę. Od tego czasu Thomas Jane zagrał między innymi w takich produkcjach jak "Rzeź", "Mgła", "Killshot", "Mroczna kraina", "1922" czy "The Predator".

Thomas Jane – życie prywatne

Thomas Jane urodził się w Baltimore w stanie Maryland jako Thomas Elliott III. Ma korzenie irlandzkie, szkockie, niemieckie oraz rdzenno amerykańskie. W grudniu 1989 Jane poślubił aktorkę Ayshę Hauer, która jest córką Rutgera Hauera. Para zagrała razem w kilku filmach, zanim rozwiodła się w 1995 roku. Od 1998 roku do 2001 aktor był zaręczony z aktorką i piosenkarką Olivią d'Abo.

Po rozstaniu z d'Abo i zapoznaniu przez wspólnych znajomych w 2002 roku Jane zaręczył się z aktorka Patricią Arquette. Rok później para doczekała się narodzin córki, Harlow Olivii Calliope. W czerwcu 2006 roku Thomas Jane i Patricia Arquette wzięli ślub we Włoszech. Niestety w 2011 roku, pomimo wcześniejszych prób ratowania małżeństwa, para rozwiodła się. Od tego czasu Thomas Jane spotykał się między innymi z Bai Ling, Natalie Zeą czy Demi Moore.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsoclp4
dsoclp4
dsoclp4