Trwa ładowanie...
dfbz6kf

Tyler Hoechlin

Najnowsze informacje
4.9
(9 głosów)
Oceń:
dfbz6kf
Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0

Tyler Hoechlin to amerykański aktor filmowy i telewizyjny, urodzony 11 września 1987 roku. Rodzicami Tylera Hoechlina są Loria i Don Hoechlinowie. Ma trójkę rodzeństwa – braci Tannera i Travisa oraz siostrę Carrie.

Tyler Hoechlin – życiorys i kariera zawodowa

Karierę aktorską Tyler Hoechlin rozpoczął, gdy miał dziewięć lat. Kluczową rolą okazała się rola dwunastoletniego Michaela Sullivana Jr., syna Michaela Sullivana w filmie Droga do zatracenia. Wystąpił tu u boku Toma Hanksa.

2003 rok to udział w serialu Siódme niebo, gdzie wcielił się w postać Martina Brewera. Wystąpił w filmie Davida DeCoteau z 2007 roku Zemsta niedźwiedzicy oraz w filmie Przesilenie z 2008 roku. Tyler Hoechlin pojawił się także w odcinku Castle, w drugim sezonie. Zagrał u boku Owena Wilsona i Christiny Applegate w filmie Bez smyczy w 2011 roku.

Obsadzenie Tylera Hoechlina w roli wilkołaka Dereka Hale w serialu telewizyjnym Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak przyniosło mu jeszcze szersze grono fanów. W 2016 roku Tyler Hoechlin został obsadzony jako Superman w CW show Supergirl. Pojawił się w pierwszych dwóch odcinkach drugiego sezonu.

W lutym 2017 roku ogłoszono, że aktor znalazł się w obsadzie nadchodzącego dramatu dla nastolatków Piotra Hutchingsa Departures, z udziałem Asa Butterfielda, Maisie Williams i Niny Dobrev. Kręcenie filmu miało rozpocząć się 24 kwietnia 2017 roku w Nowym Jorku.

Tyler Hoechlin – nagrody i wyróżnienia

W 2004 roku Tyler Hoechlin otrzymał nominację do nagrody Teen Choice w kategorii przełomowa męska rola. BuddyTV umieściła go na 3 miejscu w rankingu "Seksowni mężczyźni telewizji 2011". W 2014 roku został laureatem nagrody Teen Choice w kategorii Męska postać kradnąca sceny (Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak (2011)), natomiast w 2003 roku otrzymał nagrodę Saturna za udział w filmie Droga do zatracenia jako młody aktor. W 2017 roku nominowano go do Saturna za gościnny udział w serialu Supergirl.

Tyler Hoechlin – ciekawostki

Tyler Hoechlin wygrał z ponad 2000 młodych aktorów, startujących do roli Michaela Sullivana Jr. w filmie W drodze do zatracenia (2002).

Zaproponowano mu rolę Emmetta Cullena w sadze Zmierzchu, ale odrzucił ją, aby grać w baseball w college'u.

Ojciec Tylera Hoechlina ma w jednej czwartej szwajcarsko-niemieckie i w trzech czwartych niemieckie pochodzenie, natomiast jego matka ma pochodzenie angielskie, niemieckie, norweskie, szkockie i irlandzkie.

Tyler Hoechlin był brany pod uwagę przez Zacka Snydera i Warner Bros do roli Bruce'a Wayne'a / Batmana w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016), ale ostatecznie rolę otrzymał Ben Affleck. Uwzględnianio go również w przesłuchaniach do roli Finnicka Odaira w filmie Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia. Zwyciężył jednak Sam Claflin. Ponadto, Tyler Hoechlin pretendował do roli Maxa w Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość, ale angaż powierzono Shia LaBeoufowi.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfbz6kf
dfbz6kf
dfbz6kf