Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Tyler Hoechlin - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Tyler Hoechlin wielu osobom znany jest z roli w serialu Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0
Podziel się
Qaqwqwrqw

Tyler Hoechlin to amerykański aktor filmowy i telewizyjny, urodzony 11 września 1987 roku. Rodzicami Tylera Hoechlina są Loria i Don Hoechlinowie. Ma trójkę rodzeństwa – braci Tannera i Travisa oraz siostrę Carrie.

Tyler Hoechlin – życiorys i kariera zawodowa

Karierę aktorską Tyler Hoechlin rozpoczął, gdy miał dziewięć lat. Kluczową rolą okazała się rola dwunastoletniego Michaela Sullivana Jr., syna Michaela Sullivana w filmie Droga do zatracenia. Wystąpił tu u boku Toma Hanksa.

2003 rok to udział w serialu Siódme niebo, gdzie wcielił się w postać Martina Brewera. Wystąpił w filmie Davida DeCoteau z 2007 roku Zemsta niedźwiedzicy oraz w filmie Przesilenie z 2008 roku. Tyler Hoechlin pojawił się także w odcinku Castle, w drugim sezonie. Zagrał u boku Owena Wilsona i Christiny Applegate w filmie Bez smyczy w 2011 roku.

Obsadzenie Tylera Hoechlina w roli wilkołaka Dereka Hale w serialu telewizyjnym Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak przyniosło mu jeszcze szersze grono fanów. W 2016 roku Tyler Hoechlin został obsadzony jako Superman w CW show Supergirl. Pojawił się w pierwszych dwóch odcinkach drugiego sezonu.

Qaqwqwrqw

W lutym 2017 roku ogłoszono, że aktor znalazł się w obsadzie nadchodzącego dramatu dla nastolatków Piotra Hutchingsa Departures, z udziałem Asa Butterfielda, Maisie Williams i Niny Dobrev. Kręcenie filmu miało rozpocząć się 24 kwietnia 2017 roku w Nowym Jorku.

Tyler Hoechlin – nagrody i wyróżnienia

W 2004 roku Tyler Hoechlin otrzymał nominację do nagrody Teen Choice w kategorii przełomowa męska rola. BuddyTV umieściła go na 3 miejscu w rankingu "Seksowni mężczyźni telewizji 2011". W 2014 roku został laureatem nagrody Teen Choice w kategorii Męska postać kradnąca sceny (Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak (2011)), natomiast w 2003 roku otrzymał nagrodę Saturna za udział w filmie Droga do zatracenia jako młody aktor. W 2017 roku nominowano go do Saturna za gościnny udział w serialu Supergirl.

Tyler Hoechlin – ciekawostki

Tyler Hoechlin wygrał z ponad 2000 młodych aktorów, startujących do roli Michaela Sullivana Jr. w filmie W drodze do zatracenia (2002).

Qaqwqwrqw

Zaproponowano mu rolę Emmetta Cullena w sadze Zmierzchu, ale odrzucił ją, aby grać w baseball w college'u.

Ojciec Tylera Hoechlina ma w jednej czwartej szwajcarsko-niemieckie i w trzech czwartych niemieckie pochodzenie, natomiast jego matka ma pochodzenie angielskie, niemieckie, norweskie, szkockie i irlandzkie.

Tyler Hoechlin był brany pod uwagę przez Zacka Snydera i Warner Bros do roli Bruce'a Wayne'a / Batmana w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016), ale ostatecznie rolę otrzymał Ben Affleck. Uwzględnianio go również w przesłuchaniach do roli Finnicka Odaira w filmie Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia. Zwyciężył jednak Sam Claflin. Ponadto, Tyler Hoechlin pretendował do roli Maxa w Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość, ale angaż powierzono Shia LaBeoufowi.

Qaqwqwrqw
Data urodzenia

11.09.1987

Miejsce urodzenia

Corona

Profesja

aktor

Filmografia

Drzewo życia (2011) (Jeff Jo)

Bez smyczy (2011) (Gerry)

Droga do zatracenia (2002) (Michael Sullivan Jr.)

Supergirl () (Clark Kent / Superman)

Nowe oblicze Greya (Fifty Shades Freed) (2018) (Boyce Fox)

Przesilenie (2008) (Nick)

Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak () (Derek Hale)

Castle () (Dylan Fulton)

CSI: Kryminalne zagadki Miami () (Shawn Hodges)

Siódme niebo () (Martin)

The Domestics (2018) ( Mark West )

Kiedy się pojawiłaś (2019) ( Frank)

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw