Trwa ładowanie...
d1dvhuv

Agnieszka Więdłocha

Najnowsze informacje
3.2
(185 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Łódź, Polska

Filmografia:
Seriale:

Lekarze (Beata Jasińska)

Klub szalonych dziewic (Anka)

Czas honoru (Lena Sajkowska)

d1dvhuv

Agnieszka Więdłocha to polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Rozpoznawalność przyniosły jej role w popularnych serialach "Czas honoru", "Lekarze" oraz "Powiedz tak!". Wielokrotnie gościła też na dużym ekranie, między innymi w ramach produkcji "Planeta singli", "Gotowi na wszystko. Exterminator", "Syberiada polska" czy "Największy z cudów". Ponadto występowała w serialu "M jak miłość" jako Joanna Liberadzka-Zduńska.

Agnieszka Więdłocha - życiorys

Agnieszka Więdłocha urodziła się 12 stycznia 1986 roku w Łodzi. Aktorka wychowywała się z rodzicami oraz młodszym bratem, Piotrem. W latach szkolnych aktorka uczęszczała do szkoły muzycznej, którą potem ukończyła, a także działała w lokalnym kółku teatralnym. Pierwotnie planowała zostać dyrektorem zoo, jednak zmieniła zdanie z powodu zamiłowania do muzyki i występów na scenie. W dorosłym życiu Agnieszka Więdłocha została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi i wkrótce rozpoczęła występy na deskach jednego z teatrów.

Agnieszka Więdłocha - filmy i kariera

Agnieszka Więdłocha jeszcze za czasów studiów rozpoczęła współpracę z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, a gościnnie pojawiała się też na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie oraz Teatrów Polonia i Imka w Warszawie. Debiutem Agnieszki Więdłochy była rola Leny Sajkowskiej-Markiewicz w serialu wojennym "Czas honoru". W kolejnych latach zagrała epizodyczne role w takich serialach jak "Teraz albo nigdy!", "Klub szalonych dziewic" czy "Na dobre i na złe". Na dłużej pracowała natomiast na planie produkcji "M jak miłość", gdzie wcieliła się w rolę Joanny, a także pojawiła się w obsadzie seriali "Lekarze" oraz "Powiedz tak!".

Debiutem Agnieszki Więdłochy w kategorii filmów fabularnych była rola Marty w produkcji "Incydent". W kolejnych latach zagrała też w takich filmach jak "Nie ten człowiek", "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości" oraz "Syberiada polska". W 2016 roku Agnieszka Więdłocha kolejny raz zasłynęła w świecie filmu po roli w filmie "Planeta singli", w którym wcieliła się w rolę Ani Kwiatkowskiej. Wkrótce filmografia Agnieszki Więdłochy rozszerzyła się o takie pozycje jak "Po prostu przyjaźń", "Gotowi na wszystko. Exterminator", "Kobieta sukcesu" czy "Planeta singli 2". Agnieszka Więdłocha jest także aktorką dubbingową i użyczyła głosu w produkcjach "Największy z cudów" "Oz: Wielki i potężny", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" oraz "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

Agnieszka Więdłocha - nagrody i nominacje

Przez lata role Agnieszki Więdłochy przyniosły jej kilka nagród i wyróżnień, głównie za role w spektaklach teatralnych. Aktorka jest laureatką między innymi Złotej Maski za najlepszy debiut i najlepszą rolę żeńską, a także zdobyła Srebrny Pierścień za najlepszą kreację aktorską sezonu 2009/2010.

Agnieszka Więdłocha - życie prywatne

Życie prywatne Agnieszki Więdłochy od początku jest obiektem zainteresowania portali plotkarskich. W trakcie pracy na planie "Czasu honoru" aktorka spotykała się z Antonim Pawlickim, z którym wkrótce się związała. Para nieoczekiwanie się rozstała, a Więdłocha szukała ukojenia w ramionach kolejnego aktora, Macieja Musiała. Po kilku miesiącach Agnieszka Więdłocha i Maciej Musiał ostatecznie postanowili się rozstać. W kolejnych latach widywana była w objęciach Sebastiana Fabijańskiego, jednak w 2016 roku postanowiła jednak wrócić do Antoniego Pawlickiego. Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki wkrótce się zaręczyli, a pod koniec lata 2018 roku doszło do ich ślubu.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dvhuv
d1dvhuv
d1dvhuv