Trwa ładowanie...
d1pjb0k

Antoni Pawlicki

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1pjb0k

Jeden z najbardziej znanych i cenionych aktorów filmowych młodego pokolenia. Choć na ekranie obecny jest zaledwie od kilku lat, ma na koncie wiele zachwycających kreacji i znaczących sukcesów. Był dwukrotnie nominowany do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Urodził się 22 października 1982 roku w Warszawie w rodzinie o tradycjach aktorsko-filmowych. Jego ojciec, Tadeusz Pawlicki jest operatorem filmowym, babcia, Barbara Rachwalska była popularną aktorką filmową i teatralną. Ukończył prestiżowe Liceum imienia Stefana Żeromskiego w Warszawie, jako uczeń klasy o profilu artystycznym. Następnie studiował na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej, której absolwentem został w 2006 roku.

Wcześniej zaliczył zarówno teatralny, jak i filmowy debiut. Po raz pierwszy pojawił się na scenie w 2005 roku, grając szekspirowskiego Romea w spektaklu Janusza Wiśniewskiego, na deskach Teatru Nowego w Poznaniu. Jego debiut na małym ekranie nastąpił jeszcze wcześniej – w 2003 roku zagrał gościnnie w telenoweli „Klan”, a następnie wystąpił w pojedynczych odcinkach takich seriali, jak: „Kryminalni”, „Pensjonat pod Różą” i „Rodzinka”.

W 2005 roku Pawlicki zaliczył jeden z najbardziej spektakularnych debiutów aktorskich w kinie ostatnich lat. Pierwszoplanowa rola w filmie „Z odzysku” Sławomira Fabickiego nie tylko przyniosła mu uznanie krytyki na całym świecie (nagrody w Salonikach, Koszalinie, Wrześni, Bratysławie), ale również spory rozgłos wśród masowej publiczności. Film Fabickiego był bowiem wielokrotnie nagradzaną w kraju i zagranicą produkcją, dodatkowo nagłośnioną jako polski kandydat do Oskara.

Młody aktor otrzymał wkrótce wiele kolejnych okazji, by ujawnić swój wszechstronny talent i charyzmatyczną osobowość na ekranie. Już debiutancki występ sprawił, że pisano o nim, jako o jednym z najciekawszych aktorów młodego pokolenia w Polsce. Role w przejmującym „Katyniu” Andrzeja Wajdy i głośnym, rozgrywającym się w przeddzień wybuchu wojny filmie telewizyjnym „Jutro idziemy do kina” Michała Kwiecińskiego (2007) tylko potwierdziły głoszone wcześniej opinie. Kreacja u boku pięknej Julii Pietruchy w filmie Kwiecińskiego wraz z debiutancką rolą u Fabickiego przyniosły mu pierwszą nominację do zaszczytnej nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Kolejną otrzymał rok później za rolę Roberta Sojki w „Drzazgach” Macieja Pieprzycy (2008).

W międzyczasie wziął udział w znanej komedii romantycznej „Dlaczego nie!” Ryszarda Zatorskiego (2007) i zaliczył duże, serialowe występy jako jeden z głównych bohaterów „Królów przedmieścia” (2006-2007).

W 2008 roku ponownie spotkał się z Kwiecińskim na planie głośnego, wojenno-historycznego mini-serialu „Czas honoru”. Poza tym zagrał znaczące epizody jako raper w „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta i kelner Michał w „Małej Moskwie” Waldemara Krzystka.

Nie może narzekać na brak zajęcia. Ostatnie projekty filmowe z jego udziałem to: „Dwa światy, zaświaty” Ryszarda Brylskiego, „Zdjęcie” Macieja Adamka, krótkometrażowy „Incydent” Jana Kwiecińskiego i komedia sensacyjna „Ostatnia akcja” Michała Rogalskiego z Janem Machulskim, Piotrem Fronczewskim, Barbarą Krafftówną i Marianem Kociniakiem (2009).

Pawlicki ma na swoim koncie ważne występy w spektaklach Teatru Telewizji: „Komu wierzycie?” Macieja Pieprzycy, „Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karosa” Stanisława Kuźnika, komedia „Pozory mylą” Janusza Majewskiego i „Przesilenie” Waldemara Krzystka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjb0k
d1pjb0k
d1pjb0k
d1pjb0k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj