Trwa ładowanie...
d1wwmyy

Evan Peters

Najnowsze informacje
4.3
(18 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Saint Louis

Filmografia:
d1wwmyy
Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Evan Peters to amerykański aktor znany z filmu Zbuntowany Adam oraz z serialu sci-fi Inwazja.

Evan Peters – życiorys

Evan Peters urodził się 20 stycznia 1987 roku w Saint Louis. Rodzicami Evana Petersa są Julia i Phil Peters, który jest wiceprezesem Fundacji Charlesa Stewarta Motta. Aktor ma dwójkę rodzeństwa, siostrę Michelle i brata Andrew, Evan Peters był uczniem katolickiej szkoły podstawowej. W 2001 roku wraz z rodziną przeprowadził się do Grand Blanc. Peters pracował jako model i uczęszczał na lekcje aktorstwa. Jednocześnie uczył się w szkole Grand Blanc Community. Aby kontynuować karierę aktorską Evan Peters zamieszkał w Los Angeles. Zaczął uczęszczać do drugiej klasy szkoły średniej Burbank, ale później kontynuował naukę w domu.

W 2012 roku Evan Peters rozpoczął znajomość z Emmą Roberts. Para poznała się na planie filmu Tylko dla dorosłych. W marcu następnego roku ogłoszono zaręczyny.

Evan Peters – kariera zawodowa

Debiut filmowy Evana Petersa to rola w filmie Zbuntowany Adam w 2004 roku oraz udział w serialu Inwazja w latach 2005 -2006. W 2004 roku zagrał w filmie MGM Piżama party jako Russell "SpongeBob" Hayes i pojawił się w serialu ABC The Days jako Cooper Day. Od 2004 do 2005 roku wcielał się w rolę Setha Wosmera w pierwszym sezonie serialu Disney Channel Filip z przyszłości. Evan Peters otrzymał później kilka ról drugoplanowych w takich filmach, jak Amerykańska zbrodnia (2007), Gardens of the Night (2008), Po prostu walcz! (2008) i Po prostu walcz 2 (2011).

Ponadto, wystąpił gościnnie w wielu serialach telewizyjnych, takich jak Mentalista, Biuro, Detektyw Monk, Dr House, Bez powrotu i Parenthood. W 2010 roku Evan Peters zagrał drugoplanową rolę Todda Haynesa, najlepszego przyjaciela głównego bohatera w filmie Kick-Ass. Aktor nie mógł wystąpić w sequelu, ponieważ w tym czasie grał w serialu American Horror Story.

Przełomową rolą Evana Petersa była postać nastoletniego socjopatologicznego mordercy Tate'a Langdona w pierwszym sezonie serialu American Horror Story. W drugim sezonie American Horror Story: Asylum, wcielił się w Kita Walkera, człowieka niesłusznie oskarżonego o zabicie żony. W trzecim sezonie, American Horror Story: Sabat, zagrał Kyle'ego Spencera, chłopaka należącego do braterstwa, który został zabity i przywrócony do życia jako wytwór Frankensteina. W czwartym sezonie serialu, American Horror Story: Freak Show, zagrał Jimmy'ego Darlinga, artystę cyrkowego ze zdeformowanymi dłońmi.

W roku 2014 Evan Peters wystąpił w niezależnym filmie komediowym Tylko dla dorosłych, obok Johna Cusacka i Emmy Roberts. Zagrał także mutanta Quicksilver w filmie X-Men: Przeszłość, która nadejdzie z 2014 roku oraz w jego sequelu z 2016 roku X-Men: Apocalypse. W roku 2015 Evan Peters pojawił się w horrorze Projekt Lazarus i dramacie Światło latarni obok Juno Temple, a w 2016 roku w filmie Elvis & Nixon.

Evan Peters ma na swoim koncie udział w kilku reklamach. W latach 2004–2010 wystąpił w spocie płatków śniadaniowych Kelloggs, pizzerii Papa John's Pizza i konsoli do gier Playstation.

Evan Peters – nagrody i wyróżnienia

Przełomowa rola Evana Petersa w Zbuntowanym Adamie w 2004 roku otrzymała nagrodę Phoenix Film Festival w kategorii Przełom roku. Rok później zespół aktorski z filmu Piżama party został nominowany do Nagrody Młodych Artystów. Za udział w serialu American Horror Story Evan Peters otrzymał kilka nominacji w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy, między innymi do Nagrody Satelita, Online Film & Television Association Award i Fangoria Chainsaw Awards.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wwmyy
d1wwmyy
d1wwmyy