Trwa ładowanie...
d1e24s0

Juno Temple

Najnowsze informacje
5.0
(5 głosów)
Oceń:
d1e24s0

Juno Temple to angielska aktorka. Zadebiutowała w 2000 roku rolą Emmy Southey w produkcji "Pandaemonium". Rozpoznawalność przyniosły jej natomiast role w takich produkcjach jak chociażby "Zabójczy Joe", "Pakt z diabłem", "Kochanice króla", "Wild Child. Zbuntowana księżniczka", "Pokuta", "Czarownica", "Trzej muszkieterowie" czy Mroczny rycerz powstaje". Wystąpiła również w głównej roli w dramacie muzycznym HBO "Vinyl".

Juno Temple - życiorys

Juno Violet Temple urodziła się 21 lipca 1989 roku w Hammersmith w Londynie. Aktorka jest córką producentki filmowej Amandy Pirie i reżysera Juliena Temple. Ojciec Juno Temple przez lata produkował teledyski dla światowych gwiazd, a także stworzył kilka filmów kinowych, między innymi "Absolutni debiutanci", "Bullet", "Sex Pistols: Wściekłość i brud" czy "Joe Strummer. Niepisana przyszłość". Jej ciotką jest z kolei Nina Temple, angielska polityk. Juno Temple dorastała w rodzinnym mieście wraz z dwoma młodszymi braćmi: Leo i Felixem. Ukończyła Enmore Primary School, Bedales School oraz King's College w Taunton.

Juno Temple - filmy i seriale

Kariera Juno Temple rozpoczęła się w 1997 roku, gdy jako dziecko zagrała w filmie "Vigo: Passion for Life". Trzy lata później pojawiła się w filmie "Pandaemonium", w którym wcieliła się w rolę Emmy Southey. Obraz wyreżyserował jej ojciec, Julien Temple. Role Juno Temple przyniosły jej w kolejnych latach rozgłos, a stało się tak głównie za sprawą bardzo dobrych recenzji otrzymywanych od krytyków. Pojawiła się między innymi w produkcjach "Notatki o skandalu", "Pokuta", "Dziewczyny z St. Trinian", "Wild Child. Zbuntowana księżniczka" oraz "Kochanice króla".

W międzyczasie Juno Temple starała się również o rolę Luny Lovegood w produkcji "Harry Potter i Zakon Feniksa", jednak powędrowała ona ostatecznie do Evanny Lynch. W 2009 roku aktorka otrzymała rolę Eemy w filmie komediowym "Rok pierwszy", a także wcielila się w role Anny w "Mr. Nobody", Jaco Van Dormaela i Di Radfield w adaptacji "Pęknięć" Sheili Kohler. W kolejnych latach pojawiła się w komediodramacie "Niegrzeczna dziewczyna", a ponadto zagrała w teledyskach Kida Harpoona i Plushgun. Juno Temple zagrała następnie w filmie fabularnym "Kaboom", który otrzymał nagrodę Queer Palm. W 2011 roku pojawiła się w adaptacji "Trzech muszkieterów".

Kilka miesięcy później widzowie mogli ją zobaczyć w produkcji "Zabójczy Joe", a rok później wcieliła się w rolę Holly Robinson w filmie science fiction "Mroczny rycerz powstaje". Na planie produkcji pracowała wśród takich gwiazd kina jak Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway czy Gary Oldman. W 2013 roku Juno Temple zagrała w filmie "Magia", za który otrzymała kilka wyróżnień, między innymi nagrodę BAFTA dla wschodzącej gwiazdy. W kolejnych latach można ją było zobaczyć w filmach "Czarownica", "Sin City 2: Damulka warta grzechu", "Na karuzeli życia", "Niepoczytalna" i "Czarownica 2". Pojawiła się też w kilku serialach, między innymi w produkcji HBO "Vinyl".

Juno Temple - życie prywatne

Juno Temple urodziła się w Hammersmith na przedmieściach Londynu. Już od wczesnej młodości miała styczność ze światem filmu, bowiem jej rodzice mieli spore osiągnięcia w tej dziedzinie. Ojcem aktorki jest Julien Temple, reżyser filmowy. Życie prywatne Juno Temple od początku budziło spore zainteresowanie, jednak ona sama niechętnie dzieli się jego szczegółami z mediami.

W 2014 roku aktorka mieszkała w Los Feliz w Los Angeles wraz ze swoim ówczesnym chłopakiem, aktorem Michaelem Angarano. Juno Temple i Michael Angarano poznali się w 2012 roku na planie filmu "Mosiężny imbryk". W 2016 roku ogłoszono, że para się rozstała. Juno Temple ma 157 centymetrów wzrostu, a w 2018 roku aktorka skończyła 29 lat.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e24s0
d1e24s0
d1e24s0