Trwa ładowanie...
d7vt7at

"Fru": Katarzyna Kwiatkowska kolejną z gwiazd dubbingu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Fru": Katarzyna Kwiatkowska kolejną z gwiazd dubbingu
(East)
d7vt7at

Znana z błyskotliwych ról komediowych, niekwestionowana mistrzyni parodii *Katarzyna Kwiatkowska, to kolejna z gwiazd polskiej wersji językowej "Fru!". W odlotowym dziele twórców znakomitych animacji "Fantastyczny Pan Lis", "Gnomeo i Julia" i "Disco robaczki" oraz zjawiskowego "Grand Budapest Hotel", aktorka przymierzy chitynowy pancerzyk i użyczy głosu postrzelonej biedronce.*

Kwiatkowska, której dubbingowe wyczyny zachwycały widzów w „Muppetach” i hicie „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, udowodni wszystkim, że nawet mający nierówno pod kropkami owad potrafi być świetną ptasią mamą. A co o czułych czułkach jurorki „Twoja twarz brzmi znajomo” sądzą pozostali bohaterowie „Fru!”, przekonamy się 6 marca.

Ptaszek, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo, zostaje przez pomyłkę przewodnikiem stada i ma poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. Jednak za sprawą nowych pierzastych przyjaciół i sympatycznej biedronki, która ma trochę nierówno pod kropkami, mały bohater pokaże wszystkim, gdzie ptaki zimują!

Autorem ścieżki dźwiękowej do przygód podniebnego żółtodzioba jest laureat Oscara za muzykę do „Zakochanego Szekspira” – Stephen Warbeck. Natomiast koncept artystyczny i projekty graficzne „Fru!” to dzieło wyobraźni i talentu Benjamina Rennera, autora zachwycającej, nominowanej do Nagrody Akademii krótkometrażówki „Ernest i Celestyna”. W oryginalnej wersji językowej bajki swoich głosów użyczają m.in. Dakota Fanning, Danny Glover, Christine Baranski i Seth Green. Gwiazdorski skład krajowego dubbingu komedii z polotem poznamy wkrótce. Polską wersję językową przygotowali twórcy familijnych przebojów „Zambezia” i „Kumba”. „Fru!” rozwinie skrzydła w kinach 6 marca.

d7vt7at

„Wierzymy, że „Fru!” pobudzi wyobraźnię dzieci, młodzieży i dorosłych. To przepięknie napisana opowieść o sile samopoznania, która zabiera widzów w niezapomnianą podróż. Nasz film jest jednocześnie przezabawną komedią i chwytającą za serce baśnią o dążeniu do realizacji własnych marzeń” – producent Corinne Kouper dla Screen Daily.

d7vt7at

Podziel się opinią

Share

d7vt7at

d7vt7at