Trwa ładowanie...
d16wv7t

Jesse Spencer

Najnowsze informacje
4.6
(216 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Melbourne, Australia

Filmografia:

Mary-Kate i Ashley: Londyn jest cool (2001) (Lord James Browning Jr.)

Lorna Doone (2000) (Marwood de Whichehalse)

Girl Is In Trouble, The (2012) (Nicholas)

Chicago Fire () (Matthew Casey)

Dr House () (dr Robert Chase)

Dziewczyny z wyższych sfer (2003) (Neal)

d16wv7t
Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0

Jesse Spencer to australijski aktor urodzony w 1979 roku. Jest synem Robyn Spencer i lekarza Rodneya Spencera. Ma troje rodzeństwa – siostrę Polly i braci Tarneya i Luke'a. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej Canterbury, Malvern Central School i college'u Scotch w Melbourne.

Jesse Spencer – życiorys i kariera zawodowa

Debiut telewizyjny Jessego Spencera to gościnny udział w serialu science-fiction W pułapce czasu. Rozgłos przyniosła mu rola Billy'ego Kennedy'ego w produkcji Sąsiedzi. Ponadto, dubbingował postać Tritona Juniora w serialu animowanym Herkules. Jesse Spener zagrał w komedii Londyn jest cool u boku Mary-Kate Olsen i Ashley Olsen. W komedii Dziewczyny z wyższych sfer wcielił się w postać Neala Foxa - piosenkarza, wykonał dwa utwory: Sheets of Egyptian Cotton i Molly Smiles. Oprócz niego w produkcji wystąpili Brittany Murphy i Heather Locklear. Można było go podziwiać w serialu Dr House jako chirurga Roberta Chase'a. Jesse Spencer jest także członkiem charytatywnego cover bandu Band from TV. Zespół występuje na różnych imprezach, przeznaczając zarobione pieniądze na cele charytatywne.

Od roku 2012 wciela się w postać Matthew Caseya - porucznika w serialu Chicago Fire.

Z byłą gwiazdą serialu House, Jennifer Morrison, po raz pierwszy spotkał się w marcu 2004 roku na międzynarodowym lotnisku w Vancouver, gdy byli w drodze na zdjęcia do pilotażowego odcinka House. Zaczęli się spotykać w lipcu 2004 roku i zaręczyli się podczas wakacji w Paryżu w okresie Bożego Narodzenia w 2006 roku. W sierpniu 2007 roku para ogłosiła, że zaręczyny zostały zerwane.

Jesse Spencer potrafi grać na gitarze zwykłej, basowej oraz fortepianie. Ponadto, biegle włada językiem francuskim.

Jesse Spencer – nagrody i wyróżnienia

Jesse Spencer za rolę w Sąsiadach został nominowany do nagrody Silver Logie w kategorii Najpopularniejszy Aktor w 1998 i 1999. Za udział w serialu House otrzymał nominację do nagrody Teen Choice w kategorii Przełomowy występ męski w 2005 roku oraz w kategorii Najlepszy występ zespołu w serialu dramatycznym podczas rozdania nagród Screen Actors Guild w 2008 roku. W 2013 roku Jesse Spencer był nominowany do nagrody Teen Choice w kategorii Najlepszy aktor w serialu akcji za rolę w Chicago Fire.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16wv7t
d16wv7t
d16wv7t