Trwa ładowanie...
d3lztu5
d3lztu5

Keri Russell - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Fountain Valley, USA

Filmografia:

Mambomania (2000) (Lucy McLoughlin )

Zaginiona (2012) (Celeste)

Byliśmy żołnierzami (2002) (Barbara Geoghegan)

Mission: Impossible 3 (2006) (Lindsey)

Dla ciebie wszystko (2014) (Erica)

We Were Soldiers: Getting It Right (2002) (Ona sama / Barbara Geoghegan)

Goats (2012) (Judy)

Zawód: Amerykanin () (Elizabeth Jennings)

Ewolucja planety małp (2014) (Ellie)

Ostre słówka (2005) (Emily Wolfmeyer)

Nie stracić najważniejszego (1997) (Erica French)

Dark Skies (2013) (Lacy Barrett)

Co w trawie piszczy? (2009) (Janet)

Środki nadzwyczajne (2010) (Aileen Crowley)

August Rush (2007) (Lyla Novacek)

Rebeliant (2005) (Serena Knight)

Opowieści na dobranoc (2008) (Jill)

Na Zachód () (Naomi Wheeler)

Kelnerka (2007) (Jenna)

Cudowne dziecko (1986) (Lyla Novacek)

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (2019) (Zorii)

Keri Russell to popularna amerykańska aktorka, często obsadzana w głównych rolach Wikimedia Commons 2.0
Podziel się

Keri Lynn Russell (ur. 23.03.1976 w Fountain Valley) jest amerykańską aktorką i tancerką, swoje dzieciństwo spędziła w Dallas w Teksasie oraz w Mesie w Arizonie. Największy rozgłos zdobyła dzięki głównej roli (nagrodzonej Złotym Globem) w serialu telewizyjnym Felicity. Keri ma młodszą siostrę Julię oraz starszego brata Todda. Rodzicami aktorki są David Russell i Stephenie Stephens.

Keri Russell - wczesne lata

Keri Russell uczęszczała do Poston Jr. High School (Mesa, Arizona), gdzie uczestniczyła w lekcjach baletu i jazzu. Następnie rozpoczęła naukę w Highlands Ranch High School w Denver, Kolorado. W tym też czasie wzbudziła zainteresowanie łowcy talentów Disneya, co w następstwie doprowadziło do debiutu w The All New Mickey Mouse Club (Klub Myszki Miki). Udział w tymże serialu pomógł rozpocząć wielką karierę takim piosenkarkom, jak: Britney Spears czy Christine Aguilera.

Keri Russell - kariera

d3lztu5

Debiut Keri Russell przypadł na film Kochanie, zwiększyłem dzieciaka (1992) - zagrała tam opiekunkę do dzieci. Następnie Keri doczekała się regularnej roli w sitcomie Daddy's Girl (1994), lecz serial krótko gościł na ekranach telewizorów. Niedługo Russell dostała swoją pierwszą główną rolę i zagrała w filmie Romans z opiekunką (1996), jeszcze w tym samym roku zaczęła występować w serialu telewizyjnym Aarona Spellinga – Plaże Malibu.

Kariera filmowa Keri Russell nabiera rozpędu w 1997 roku, kiedy występuje w dwóch głównych rolach: w kinowym filmie Dla ciebie wszystko (Eight days a week) oraz w filmie telewizyjnym - Nie stracić Najważniejszego (When innocencie is lost).

Jednak rola Keri Russell, dzięki której na dobre wpisała się w aktorski panteon, to tyułowa bohaterka serialu Felicity (1998-2002) J.J. Abramsa i Matta Reevesa. Aktorka podbiła serca widzów i otrzymała nagrodę Złoty Glob (w 1999 r.) w kategorii: najlepsza aktorka w telewizyjnym serialu dramatycznym.

Jeszcze w tym samym roku Keri wystąpiła w irlandzkiej komedii romantycznej Mambomania (Mad about Mambo).

Z biegiem lat Keri Russell zaczęła występować w coraz bardziej kasowych produkcjach. W 2002 roku zagrała wraz z takimi gwiazdami, jak Mel Gibson i Madeleine Stowe w filmie Byliśmy żołnierzami. Keri również wystąpiła u boku Kevina Costnera i Joan Allen w filmie Ostre słówka (The upside of anger, 2005 r.), w którym zagrała pierwszoplanową rolę.

d3lztu5

Keri Russell w 2003 roku wyjechała do Kanady, gdzie zagrała w filmie telewizyjnym Magia zwyczajnych dni (2005 r.). Aktorka miała okazję współpracować ze Stevenem Spielbergiem i DreamWorks podczas kręcenia miniserialu Na Zachód (emitowanym od 2005 roku), w którym zagrała jedną z głównych ról.

Keri Russell zadebiutowała w 2004 roku w teatrze Lucile Fortel w Nowym Jorku w przedstawieniu Neila LaBute pod tytułem Fat Pig. Keri wystąpiła wtedy na deskach teatru u boku: Andrew McCarthy'ego, Jeremy'go Pivena czy Ashlie Atkinson.

Następne lata zaowocowały kolejnymi filmami w dorobku Keri Russell. W 2006 roku wystąpiła w dramacie Kanibal z Rotenburga, w kontynuacji kultowego filmu akcji Mission: Impossible III oraz w komediowym romansie Kelnerka. W 2007 roku Keri Russell zagrała pierwszoplanową rolę (matkę głównego bohatera) w filmie August Rush - film był nominowany do Oskara za najlepszą muzykę.

W 2014 roku, Russel wystąpiła w filmie Ewolucja planety małp (Dawn of the planet of the apes), u boku Andy Serkisa i Gary'ego Oldmana.

d3lztu5
d3lztu5