Trwa ładowanie...

Kiedy startują multipleksy w Polsce? Cinema City już wie!

Jedna z sieci multipleksów podała oficjalną datę ponownego otwarcia dużych kin w Polsce. Wygląda na to, że Cinema City będzie pierwszą siecią dostępną dla widzów - mimo wciąż panującej pandemii.

Share
Kina wciąż świecą pustkami (zdjęcie ilustracyjne)
Kina wciąż świecą pustkami (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Getty Images
d2xpejq

 Według informacji podanych przez amerykański serwis Deadline, szef sieci Cineworld (należy do niej Cinema City) zapowiedział otwarcie swoich kin na świecie na przełomie czerwca i lipca. W USA i Wielkiej Brytanii kina sieci Cineworld zostaną otwarte 10 lipca. Kina w Czechach i na Słowacji wystartują 26 czerwca, a kina w Polsce i w Bułgarii mają działać od 3 lipca. Kina tej sieci w Izraelu mają być otwarte od 9 lipca, a kina na Węgrzech i w Rumunii muszą poczekać na analizę sytuacji związanej z pandemią.

Cineworld zdecydował się na otwarcie swoich sal, mówiąc przede wszystkim o kilku hitach z Hollywood, które mają pojawić się w multipleksach w drugiej połowie lipca. 24 lipca do kin wejdzie "Mulan", a tydzień później "Tenet". Sieć kinowa odpowiada też na informacje przekazywane przez widzów, którzy nie ukrywają, że oczekują na otwarcie dużych obiektów.

 Cineworld pracuje nad zaktualizowaniem swojego systemu informatycznego do rezerwacji biletów, aby zapewnić widzom i pracownikom jak najlepszy dystans społeczny. Ma też powstać specjalny system, który uniemożliwi gromadzenie się zbyt dużej liczby widzów w lobby kin. Poprawione zostaną także procedury sanitarne. Podobnych działań należy oczekiwać również w innych sieciach kin.

d2xpejq

Po decyzji szefa Cinema City czas na oficjalny ruch ze strony pozostałych kinowych gigantów w Polsce - Heliosa i Multikina. Można się domyślić, że będzie to termin zbliżony do 3 lipca. O otwarciu kin na początku lipca mówił jakiś czas temu szef Heliosa, ale firma jest ostrożna i nie daje żadnych wskazówek na temat otwarcia swoich placówek.

Za to Multikino reklamuje na swojej stronie niektóre lipcowe premiery, a przy filmach "Czworo dzieci i coś", "Nieobliczalny" i "Zdrajca" pisze, że będzie je można oglądać od 3 lipca.

Jeszcze ciekawsze jest to, że przy filmie "Tylko sprawiedliwość" podana jest data premiery 26 czerwca 2020. Czyżby w ten sposób nieoficjalnie wskazano na otwarcie sieci Multikino?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2xpejq

Podziel się opinią

Share
d2xpejq
d2xpejq