Los bywa nieprzewidywalny. Nowe wieści w sprawie "Piratów z Karaibów"
Kilka lat temu w wyniki oskarżeń o stosowanie przemocy domowej Johnny Depp został wyrzucony z "Piratów z Karaibów" i "poproszony" o złożenie rezygnacji z udziału w "Fantastycznych zwierzętach". Los bywa jednak nieprzewidywalny. Depp jest teraz namawiany do powrotu do roli Jacka Sparrowa.
Johnny Depp zagrał w pięciu filmach z cyklu "Piraci z Karaibów", które w sumie zarobiły w kinach ponad 4,5 miliarda dolarów. Wytwórnia Disneya mogła zarabiać na postaci Jacka Sparrowa kolejne setki milionów dolarów (trwały już przygotowania do realizacji szóstej części), ale wybrała drogę poprawności politycznej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Anatomia dramy: Blake Lively i Justin Baldoni
Depp od czasu "procesu dekady" nie kontaktuje się z przedstawicielami Disneya. Na pytanie, czy zagra w kolejnej części "Piratów", odpowiedział, że "nie dałby się skusić za 300 mln dolarów i milion alpak". Pośrednikiem pomiędzy skłóconymi stronami jest producent "Piratów z Karaibów" Jerry Bruckheimer, któremu udało się przekonać obie strony do "prowadzenia negocjacji na odległość".
W ostatnim wywiadzie dla "Entertainment Weekly" Bruckheimer powiedział, że jest optymistą, jeśli chodzi o powrót gwiazdora do roli Jacka Sparrowa. Wygląda na to, że decyzja leży po Deppa.
"Myślę, że to zrobi. Jeśli spodoba mu się sposób, w jaki napisano dla niego rolę, to się zdecyduje. Wszystko zależy od tego, co jest napisane na papierze. Musimy stworzyć odpowiedni scenariusz, wciąż nad nim pracujemy. Jeszcze do tego nie doszliśmy, ale jesteśmy blisko" – uważa producent.
Bruckheimer potwierdził, że trwają prace nad dwiema wersjami scenariusza "Piratów z Karaibów". Jeśli Depp zgodzi się zagrać w filmie (i dogada się z Disney’em w kwestiach finansowych) będzie realizowana kolejna cześć przygód Jacka Sparrowa. Druga wersja scenariusza zakłada restart serii i całkiem nową obsadę.
Tragiczna historia "Supermana", Christophera Reeve’a, obrzydliwe sceny w horrorze "Together" i nowe perełki w streamingu. O tym w nowym Clickbaicie. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: