Trwa ładowanie...
d27p8fi

Filmy dla dzieci

Najnowsze informacje
Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Facebook
5.0
(1 głos)
Oceń:

Filmy dla dzieci to produkcje, które kierowane są dla widza w wieku od 2 do 13 lat. Granice te są oczywiście umowne i mogą się nieco zmienić w zależności od wydźwięku konkretnego obrazu.

Filmy dla dzieci przybierają różne formy. Najczęściej są one animacjami skierowanymi do najmłodszych widzów. Prawdziwymi klasykami gatunku są przede wszystkim dzieła studia Disney. To właśnie z tej stajni pochodzą rysunkowe filmy, których głównymi bohaterami są Myszka Miki, Kaczor Donald, pies Pluto oraz Goofy. Do innych hitów wytwórni zalicza się także "Króla Lwa", "101 dalmatyńczyków", "Zakochanego Kundla" i "Piotrusia Pana". Filmy dla dzieci Disneya powstają już od lat 30. XX wieku. Konkurencją studia są produkcje wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, odpowiedzialnej m.in. za powstanie cyklu bajek z Tomem i Jerrym w rolach głównych. Oprócz tego animowane filmy dla dzieci tworzyły studia Hanna-Barbera (np. Flinstonowie) oraz Warner Bros. Wraz z rozwojem technik komputerowych, popularność zyskały nowoczesne animacje trójwymiarowe. Prym w produkcji tego typu obrazów wiedzie przede wszystkim studio Pixar, odpowiedzialne za takie kinowe przeboje jak "Toy Story", "Potwory i spółka", "Gdzie jest Nemo?" oraz "Auta". Największą konkurencją wytwórni jest stajnia DreamWorks, która na swoim koncie ma m.in. nagrodzonego Oscarem "Shreka".

Filmy dla dzieci nie muszą być jednak tylko animacjami. Wśród produkcji tego typu znajdują się również pełnoprawne dzieła fabularne. Bardzo często nazywane są one filmami familijnymi. Z założenia obrazy spod tego znaku przeznaczone są dla całych rodzin. Ich fabuła koncentruje się na postaciach dzieci i ich różnego rodzaju problemów dnia codziennego. Do klasyków gatunku przeszły takie tytuły jak "Moja dziewczyna", "Stan przy mnie" "Lassie wróć" i "Mojego przyjaciela Hachiko".
Filmy dla dzieci zawsze niosą ze sobą pewien ładunek emocjonalny oraz moralizatorski.

d27p8fi
d27p8fi
d27p8fi