Trwa ładowanie...
d7fbq65

Taylor Swift

Najnowsze informacje
4.4
(10 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Reading, Pensylwania, USA

Filmografia:
Dyskografia:

Taylor Swift (2006)
Fearless (2008)
Speak Now (2010)
Red (2012)
1989 (2014)
Reputation (2017)

d7fbq65
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Taylor Swift należy do grupy najlepiej sprzedających się artystów na świecie. Piosenkarka ma na koncie nagrodę Emmy oraz dziesięć statuetek Grammy za osiągnięcia muzyczne.

Taylor Swift – początki kariery

Amerykańska piosenkarka Taylor Swift już w wieku 9 lat wykazywała zainteresowanie muzyką, szczególnie teatrem muzycznym. Zaczęła uczęszczać na zajęcia śpiewu i aktorska, a z czasem także występować na festiwalach. Ukierunkowała się też na muzykę country. Gdy Swift skończyła 14 lat, rozpoczęła się jej współpraca z artystami takimi jak Brett Beavers, Troy Vargas czy Liz Rose.

Debiutancka płyta Taylor Swift ukazała się w 2006 roku i zdobył tytuł albumu roku przyznany przez Academy of Country Music. Drugi krążek artystki ("Fearless") ukazał się w 2008 roku, osiągnął sukces komercyjny i zdobył cztery nagrody Grammy. Była to przepustka artystki do świata muzyki pop i pierwszy na drodze do dalszych sukcesów.

Taylor Swift – filmografia

W 2009 roku Taylor Swift pojawiła się w pierwszej produkcji telewizyjnej w swojej karierze. Była to epizodyczna rola w serialu kryminalnym "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas". Pojawiła się też w "Saturday Night Live" jako gość muzyczny i prowadząca.

Pierwszą rolą filmową Taylor Swift była Felicia w komedii romantycznej "Walentynki". Na potrzeby produkcji artystka przygotowała dwie piosenki – "Today Was a Fairytale" oraz "Jump Then Fall". W obsadzie filmu znaleźli się też Anne Hathaway, Jessica Alba, Bradley Cooper, Kathy Bates czy Patrick Dempsey.

Kolejnym aktorskim występem Taylor Swift była postać Rosemary w "Dawcy pamięci" (2014), czyli dramacie sci-fi z Jeffem Bridgesem, Brentonem Thwaitesem i Meryl Streep. W międzyczasie piosenkarka zaistniała też w dubbingu do animacji "Lorax" (2012), zdobywając nagrodę Teen Choice za ulubiony głos w filmie animowanym.

W 2019 roku ma się odbyć premiera filmowej wersji musicalu "Koty", w którym Swift pojawi się w roli Bombaluriny.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7fbq65
d7fbq65
d7fbq65