Trwa ładowanie...
d1dprdr
d1dprdr

Taylor Swift - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Reading, Pensylwania, USA

Filmografia:
Dyskografia:

Taylor Swift (2006)
Fearless (2008)
Speak Now (2010)
Red (2012)
1989 (2014)
Reputation (2017)

Taylor Swift to jedna z czołowych współczesnych wokalistek pop Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Podziel się

Taylor Swift należy do grupy najlepiej sprzedających się artystów na świecie. Piosenkarka ma na koncie nagrodę Emmy oraz dziesięć statuetek Grammy za osiągnięcia muzyczne.

Taylor Swift – początki kariery

Amerykańska piosenkarka Taylor Swift już w wieku 9 lat wykazywała zainteresowanie muzyką, szczególnie teatrem muzycznym. Zaczęła uczęszczać na zajęcia śpiewu i aktorska, a z czasem także występować na festiwalach. Ukierunkowała się też na muzykę country. Gdy Swift skończyła 14 lat, rozpoczęła się jej współpraca z artystami takimi jak Brett Beavers, Troy Vargas czy Liz Rose.

Debiutancka płyta Taylor Swift ukazała się w 2006 roku i zdobył tytuł albumu roku przyznany przez Academy of Country Music. Drugi krążek artystki ("Fearless") ukazał się w 2008 roku, osiągnął sukces komercyjny i zdobył cztery nagrody Grammy. Była to przepustka artystki do świata muzyki pop i pierwszy na drodze do dalszych sukcesów.

d1dprdr

Taylor Swift – filmografia

W 2009 roku Taylor Swift pojawiła się w pierwszej produkcji telewizyjnej w swojej karierze. Była to epizodyczna rola w serialu kryminalnym "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas". Pojawiła się też w "Saturday Night Live" jako gość muzyczny i prowadząca.

Pierwszą rolą filmową Taylor Swift była Felicia w komedii romantycznej "Walentynki". Na potrzeby produkcji artystka przygotowała dwie piosenki – "Today Was a Fairytale" oraz "Jump Then Fall". W obsadzie filmu znaleźli się też Anne Hathaway, Jessica Alba, Bradley Cooper, Kathy Bates czy Patrick Dempsey.

Kolejnym aktorskim występem Taylor Swift była postać Rosemary w "Dawcy pamięci" (2014), czyli dramacie sci-fi z Jeffem Bridgesem, Brentonem Thwaitesem i Meryl Streep. W międzyczasie piosenkarka zaistniała też w dubbingu do animacji "Lorax" (2012), zdobywając nagrodę Teen Choice za ulubiony głos w filmie animowanym.

W 2019 roku ma się odbyć premiera filmowej wersji musicalu "Koty", w którym Swift pojawi się w roli Bombaluriny.

d1dprdr
d1dprdr
d1dprdr