Trwa ładowanie...
d1dhdwv

Brenton Thwaites

Najnowsze informacje
4.3
(6 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Cairns, Australia

Filmografia:
d1dhdwv
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Brenton Thwaites - amerykański aktor, który wcielił się w rolę Henry'ego Turnera, syna Willa, w filmie Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017).

Brenton Thwaites – kariera

Brenton Thwaites urodził się 10. sierpnia 1989 roku w Cairns w Queensland. W 2006 roku ukończył liceum w Far North Queensland. Brenton Thwaites jako dziecko chciał być strażakiem lub policjantem. Brenton Thwiates studiował aktorstwo w Queensland University of Technology (QUT). Po ukończeniu studiów Brenton Thwaites przeniósł się do Sydney, gdzie grał w operze mydlanej Zatoka serc (1988 - ). Kariera Brentona Thwaitsa nabrała tempa, kiedy aktor przeniósł się do Nowego Jorku na przełomie 2011 i 2012 roku.

Po emigracji do Stanów Zjednoczonych, Brenton Thwaites zagrał w filmie Błękitna laguna: Przebudzenie (2012). Pojawił się również w horrorze Oculus (2013) oraz w thrillerze Son of gun (2014).

Brendon Thwaites jako książę Filip zagrał w produkcji Disneya Czarownica (2014) z Angeliną Jolie w roli głównej. W tym samym roku pojawił się również u boku Meryl Streep i Jeffa Bridgesa w filmie Dawca pamięci. Natomiast w 2016 roku zagrał z Nicolajem Coster-Waldau'em w superprodukcji Bogowie Egiptu.

W 2017 roku Brendon Thwaites zagrał syna Willa Turnera i Elizabeth Swann, Henry'ego w filmie przygodowym Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. Za tę rolę otrzymał wyróżnienie na festiwalu CinemaCon. Brendon Thwaites w Piratach z Karaibów zagrał u boku Johnny'ego Deppa, Javiera Bardema i Geofreya Rusha.

Brenton Thwaites – z kim najczęściej pracuje?

 • Z aktorami Geoffreyem Rushem, Brucem Spencem, Goranem D. Kleutem – przy filmach: Bogowie Egiptu i Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara;
 • Z reżyserem Brendanem Cowellem – przy filmach: Save your legs (2012) i Ruben Guthrie (2015);
 • Z aktorkami Abbey Lee i Robyn Nevin – przy filmach: Ruben Gunthrie i Bogowie Egiptu.

Brenton Thwaites – nagrody

 • CinemaCon 2017 – nagroda za najlepszy występ roku w filmie Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara;
 • Międzynarodowy Festiwal Filmowy na Hawajach 2014 – nagroda dla najlepszego młodego aktora.

Brenton Thwaites – ciekawostki

 • Brenton Thwaites ma 188 cm wzrostu;
 • Brenton Thwaites i Chloe Pacey spotykają się od 2015 roku. W marcu 2016 roku urodziła im się córka;
 • Brenton Thwaites ma siostrę Stacey;
 • Brenton Thwaites miał zagrać Tobeya Marshalla w filmie Need for speed (2014) oraz Shane'a Dysona w filmie Transformers: Wiek zagłady (2014);
 • Aktor był brany pod uwagę przy wyborze obsady do filmu Niezgodna (2014);
 • Ulubionym aktorem Brentona Thwaitsa był Heather Ledger. Thwaites podziwia również Hugh Jackmana. Natomiast amerykańskiego akcentu uczył się od Robina Williamsa i Jima Carreya.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dhdwv
d1dhdwv
d1dhdwv