Trwa ładowanie...
d6p5cme

Agnieszka Holland w "Faktach po faktach": "Dla polityków nasze zdrowie i bezpieczeństwo nie jest priorytetem"

Polska reżyserka przebywa aktualnie we Francji. W rozmowie z prowadzącym "Fakty po faktach" opowiedziała, jak wygląda tam teraz codzienność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Holland
Agnieszka Holland (WP.PL)
d6p5cme

Agnieszka Holland opowiadała o zakazie wychodzenia na plaże, do parków miejskich, nad Sekwanę, czy dalej niż kilometr od domu. We Francji osobom łamiącym ten zakaz wystawiane są wysokie mandaty.

- Ludzie wiedzą, że nie mają pieniędzy i wkrótce nie będą mieć ich w ogóle - powiedziała bez ogródek.

Artystka ma do zarzucenia władzom Francji zbytnią opieszałość. Wypomina rządowi przeprowadzenie pierwszej tury wyborów tydzień temu, po których okazało się, że wielu członków komisji jest zarażona.

d6p5cme

- Francuzi obudzili się bardzo późno. Władze francuskie, podobnie jak polskie, wykazały się brakiem odpowiedzialności - mówiła Agnieszka Holland w programie TVN.

Skomentowała słowa ministra Szumowskiego, zarzucając mu przeinaczanie faktów:

- Twierdząc, że testy są niepotrzebne i nie dają pełnego obrazu, dorabia się ideologię do tego, że nie zadbano o nie na czas.

Rozmowę zakończyła smutną puentą.

d6p5cme

- Chciałabym, by politycy wykazywali poczucie odpowiedzialności i wyobraźni, gdy mamy światową pandemię. By kierowali się odpowiedzialnością za ludzi, jak lekarze. Niestety wybieramy takich polityków dla których nasze zdrowie i bezpieczeństwo nie jest priorytetem.

d6p5cme

Podziel się opinią

Share

d6p5cme

d6p5cme