Trwa ładowanie...

Box Office USA: Amerykanie kochają Marka Wahlberga i jego misia

Share
Box Office USA: Amerykanie kochają Marka Wahlberga i jego misia
d1vl8n3

Komedia *"Ted" z Markiem Wahlbergiem w roli głównej zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office'u.*

Film "Ted" przedstawia historię mężczyzny (Wahlberg), który nie wyrósł z dziecięcego przywiązania do pluszowego misia. Pewnego dnia zabawka ożywa. Pluszak nie należy jednak do najgrzeczniejszych i przysporzy właścicielowi wielu kłopotów. Na ekranie partnerują mu Mila Kunis czy Giovanni Ribisi. Obraz Setha MacFarlane'a zarobił 54,1 miliona dolarów.

Oczko niżej uplasowała się druga nowość zestawienia "Magic Mike". Obraz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z życia Channinga Tatuma, który w wieku 19 lat zaczynał karierę jako męski striptizer na Florydzie. W produkcji aktor wciela się w tytułową postać Magic Mike'a, doświadczonego tancerza, który wprowadza młodego podopiecznego (Aleksa Pettyfer) w tajniki zawodu striptizera. Za reżyserię odpowiada Steven Soderbergh. Na ekranie pojawiają się także Matthew McConaugheya i Joe Mangianello. Dzieło przyniosło 39,2 miliona dolarów.

d1vl8n3

Trzeci debiut top 10 to "Madea's Witness Protection" z wynikiem 26,4 miliona dolarów i czwartą lokatą. Bohaterem filmu Tylera Perry'ego jest inwestor, którego firma bankrutuje z powodu defraudacji. Musi opuścić swój dom i wraz z rodziną w ramach programu ochrony świadków ukryć się w domu ciotki Madei.

Ostatnia nowość to "People Like Us". Film przedstawi historię młodego mężczyzny (Chris Pine), który po śmierci ojca dowiaduje się, że ma siostrę (Elizabeth Banks). Zgodnie z testamentem zmarłego, bohater zobowiązany jest dostarczyć jej część odziedziczonych pieniędzy. Podczas wykonywania zadania mężczyzna nawiązuje kontakt z siostrą i jej 12-letnim synem, nie ujawniając swojej tożsamości. Matkę głównego bohatera gra Michelle Pfeiffer. Film Aleksa Kurtzmana przyniósł 4,31 miliona dolarów zysku.

  1. "Ted" - 54,1 miliona dolarów
  2. "Magic Mike" - 39,2 miliona dolarów
  3. "Merida waleczna" - 34 miliony dolarów
  4. "Madea's Witness Protection" - 26,4 miliona dolarów
  5. "Madagaskar 3" - 11,8 miliona dolarów
  6. "Abraham Lincoln: Łowca wampirów" - 6 milionów dolarów
  7. "Prometeusz" - 4,92 miliona dolarów
  8. "Moonrise Kingdom" - 4,87 miliona dolarów
  9. "Królewna Śnieżka i łowca" - 4,87 miliona dolarów
  10. "People Like Us" - 4,31 miliona dolarów
d1vl8n3

Podziel się opinią

Share
d1vl8n3
d1vl8n3