Trwa ładowanie...
d2d6zm4

Cannes 2019: widzowie nie wytrzymali. Scena seksu wzbudziła oburzenie

"Mektoub, My Love: Intermezzo" ma szansę na Złotą Palmę w Cannes, ale już teraz wiadomo, że nie zdobył serca widowni. Ludzie wychodzili z kina w trakcie pokazu, nie mogąc znieść długiej i bardzo dosadnej sceny seksu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Mektoub, My Love: Intermezzo"
Kadr z filmu "Mektoub, My Love: Intermezzo" (Materiały prasowe)
d2d6zm4

Jak podaje IndieWire, kontrowersyjna scena przedstawia seks oralny w toalecie, który zdaniem naocznych świadków nie był udawany na potrzeby filmu. Całość trwa 10-15 minut i doprowadziła do pierwszego na tegorocznym festiwalu w Cannes opuszczania sali przez widzów.

Obejrzyj: Grażyna Torbicka w Cannes: "Pasja do kina może być silniejsza od samotności"

"Mektoub, My Love: Intermezzo" to najnowsze dzieło Abdellatif Kechiche, który zdobył Złotą Palmę w 2013 r. za "Życie Adeli". Tamten film również wywołał spore kontrowersje, gdyż zawierał bardzo dosadne sceny seksu lesbijskiego. Nie były one jednak tak długie jak to, co zobaczyli widzowie w tegorocznym kandydacie do Złotej Palmy.

d2d6zm4

Zobacz także:W tych filmach seks nie był udawany

Reżyser tłumaczył na konferencji prasowej, że dla niego najważniejszą rzeczą jest celebrowanie życia, miłości, pożądania, oddechu, muzyki i ciała. Podkreślił, że jego celem nie było przebicie tego, co pokazał w "Życiu Adeli".

- Chciałem wypróbować kinematograficzne doświadczenie, które będzie jak najbardziej wolne. Chciałem sfilmować magię ciała. Metafizyczny aspekt ciała jest tym, co sportretowałem – dodał Tunezyjczyk.

d2d6zm4

Podziel się opinią

Share
d2d6zm4
d2d6zm4