Trwa ładowanie...
d3allct

Carmen Electra

Najnowsze informacje
3.8
(432 głosy)
Oceń:
d3allct

Swoisty fenomen światowego show-biznesu: modelka i aktorka, która osiągnęła karierę dzięki elektryzującemu seksapilowi, niebywałej urodzie i dużej sile przebicia. Chętnie i często pozująca do rozbieranych sesji, jest jedną z najbardziej znanych piękności z serii tych, które „są znane z tego, że są znane”.

Urodziła się 20 kwietnia 1972 roku w Sharonville w stanie Ohio jako Tara Leigh Patrick. Dorastała na przedmieściach Cincinatti.

Już jako 5-letnie dziecko brała lekcje tańca, a w 1990 roku, natychmiast po zdaniu matury w szkole artystycznej, wyjechała do Los Angeles celem zrobienia zawrotnej kariery.

Zaczynała od występów tanecznych w nocnych klubach, gdzie została zauważona przez jednego z licznych w tym mieście „łowców talentów” i zaproszona na przesłuchanie do samego Prince’a, który kompletował wówczas jeden z wspomagających go dziewczęcych składów wokalno- tanecznych. Mimo że ostatecznie nie została przyjęta, to właśnie dzięki zauroczonemu urodą dziewczyny wokaliście narodził się jej artystyczny pseudonim, nawiązujący do tytułowej postaci ze słynnej opery Bizeta. W 1992 roku nagrała źle wyprodukowany i wypromowany album „Carmen Electra”, który nie odniósł żadnego sukcesu, jednak 4 lata później osiągnęła zamierzony sobie cel – stała się sławna na cały świat dzięki zmysłowej sesji dla „Playboya” oraz dzięki występom telewizyjnym – przede wszystkim jako Lani McKensie w „Słonecznym patrolu” (1997-1998) oraz Sarah w „Zatoce Marlina” (1998-99).

* Rola Lani była jedną z bardziej znanych występów aktorskich Electry. Wróciła do niej w 1998 roku w pełnometrażowym filmie video „Słoneczny Patrol: Biały Piorun na Glecier Bay” oraz w 2003 w filmie TV „Słoneczny Patrol – Ślub na Hawajach”.*

Seksowna gwiazda już u progu kariery została ochoczo przygarnięta przez hollywoodzkie studia – w 1997 roku zadebiutowała na dużym ekranie w komedii „Operacja ‘Hamburger’”, rok później pojawiła się w thrillerze „Starstruck” (1998), a w 1999 roku zagrała główną rolę Kobiety w komedii erotycznej „Życie seksualne Ziemian” z MacKenzie Astinem i Lucy Liu.

Innym – prócz „Słonecznego Patrolu” – słynnym filmem z jej udziałem była kasowa komedia „Straszny film” (2000) i sequel „Straszny film 4” (2006) oraz komedia kryminalna „Starsky i Hutch” Todda Phillipsa (2004, MTV Movie Award za Najlepszy Pocałunek).

Najczęściej grała w komediach: romantycznej i muzycznej „Sztuce rozstania” z Kirsten Dunst (2001), romantycznej „Córce mojego szefa” (2003), przygodowej „Searching for Bobby D” (2005), familijnej „Fałszywej dwunastce II” (2005), w „Przewrotnych szelmach” (2005) i „Słodkiej jak cukierek” (2006) Otrzymała w sumie pięć nominacji do Złotej Maliny w kategorii Najgorsza Aktorka Drugoplanowa, w tym jedną statuetkę za rolę w „Komedii romantycznej” oraz w „Strasznym filmie 4” (oba z 2006 roku). Pozostałe nominacje przyniosły jej występy we wspomnianej już komedii kryminalnej „Starsky i Hutch”, w komedii romantycznej „Dirty Love” (2005) oraz w komedii przygodowej „Wielkie kino” (2007).

Ostatnią produkcją z jej udziałem jest komedia „Poznaj moich Spartan” (2008).

Jest uważana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej seksownych kobiet na świecie. Ma – o czym nie jest wiadomo powszechnie - jedynie 160 cm wzrostu i jest naturalną brunetką. Regularnie wydawane są serie kaset video z aerobikiem zaproponowanym w formie striptizu w wykonaniu Carmen.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3allct
d3allct
d3allct